dzisiaj: 32, wczoraj: 202
ogółem: 1 266 113

Porażka w Pucharze Polski

• autor: KETA, 2011-08-21 10:52

W minioną słoneczną sobotę piłkarze Naprzodu Lipiny rozegrali wyjazdowy mecz w ramach pierwszej rundy Pucharu Polski. Przeciwnikiem naszej drużyny był nasz rywal ligowy Pogoń Nowy Bytom. Mecz zakończył się niestety naszą porażką 1:4, chociaż wynik nie odzwierciedla tego co działo się na boisku. Więcej poniżej:

W pierwszej połowie gra była dosyć wyrównana z lekką przewagą naszej drużyny. Przeciwnicy mieli dwie tzw. 100% okazje do strzelenia bramki (które stworzyli sobie po błędach naszej obrony) z czego jedną wykorzystali, a przy drugiej okazji świetną interwencją popisał się K. Dziemiera. W pierwszej części gry najlepszą okazję do wyrównania dla Naprzodu zmarnował M. Świerczyna, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Ponadto piłkarze z Lipin próbowali zaskoczyć bramkarza gości strzałami z dystansu i wrzutkami w pole karne, które jednak nie przyniosły efektu bramkowego.

W przerwie trener dokonał 3 zmian. Piłkarze od początku dążyli do wyrównania, jednak w pierwszej akcji po przerwie z kontrataku Pogoń strzela drugą bramkę. Drużyna Naprzodu ciągle atakowała jednak z przodu brakowało wykończenia i trochę szczęścia żeby umieścić piłkę w siatce. Drużyna Pogoni głównie ograniczała się do kontrataków. I po takich akcjach oraz błędach naszej obrony padły kolejne dwie bramki dla gospodarzy. Honorową bramkę w doliczonym czasie gry strzelił  Ł. Ploszczyca, który w sytuacji sam na sam przelobował bramkarza gości.
Także drużyna Naprzodu Lipiny kończy przygodę z Pucharem Polski, teraz nie pozostaje nic innego jak się sprężyć i walczyć w meczach o ligowe punkty.

Nasza druga drużyna Naprzodu uległa na własnym boisku drużynie Jastrzębia Bielszowice 2:4.