dzisiaj: 33, wczoraj: 70
ogółem: 1 913 967

Rezerwy pokazały charakter

• autor: bobel1983, 2011-08-28 12:49

Naprzód II Lipiny pokonał na własnym boisku Unie II Kosztowy 2:1 (1:1). Mecz obfitował w dużą ilość sytuacji podbramkowych i szczególnie w pierwszej połowie sporą ilość fauli. Nie obyło się bez żółtych kartek. W 35min czerwonym kartonikiem został ukarany zawodnik Unii za niesportowe zachowanie. Zwycięskiego gola gospodarze zdobyli w 90min. meczu!!! więcej w rozwinięciu strong>

Jak zapowiadali nasi młodzi piłkarze, tak też uczynili... powalczyli i znów nie było nudno na Łagiewnickiej 80!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!W niedzielę przy nieprawdopodobnym skwarze druga drużyna naszego klubu rozpoczęła zmagania o mistrzostwo B – klasy z Unią II Kosztowy. W barwach naszej ekipy wystąpili sami debiutanci w tym czterech 17 - latków. Mecz rozpoczął się od kapitalnej gry piłkarzy ze Świętochłowic, piłka chodziła jak po sznurku brakowało jedynie wykończenia akcji, na boisku brylowali Bryłka i Bystrzowski. Z każdą jednak minutą mecz stawał się coraz bardziej ostry, zawodnicy obu drużyn nie szczędzili sobie ostrych wejść i czasami zbyt brutalnych fauli. W końcu w 35 minucie sędzia usunął z boiska zawodnika Unii. W tym czasie już 4 piłkarzy Naprzodu miało na kącie upomnienie w postaci żółtej kartki i stąd też nasi zawodnicy trochę utemperowali swoje zachowanie. Do przerwy wynik 0-0, i był to na pewno wynik sprawiedliwy. Bardzo dobre zawody rozgrywał w tym dniu Jacek Stasiewicz wspierany przez Słotę (nie pozwalał rywalą na zbyt wiele pod naszą bramką) no i jak zwykle Robert Kuza wspomagany w tym dniu przez Mariusza Adamczyka i Patryka Jeziorskiego. Po przerwie tempo gry trochę spadło i chyba była to przyczyna gapiostwa naszych obrońców w 52 minucie meczu, kiedy to zawodnik Unii wyszedł na czystą pozycję oddał strzał i piłka po rykoszecie wpadła do bramki bardzo dobrze usposobionego tego dnia Patryka Korbasia. Po utracie bramki nasi zawodnicy wzięli się już na poważnie do roboty, szybkimi akcjami raz z lewej raz z parowej strony próbowali rozmontować obronę rywala (w akcjach tych pomocników mocno wspierali Adamczyk i Szymaniak, który w drugiej połowie pokazał jak wielu już potrafi). No i w 65 minucie po akcji z prawej strony dokładne podanie otrzymał nasz lewy pomocnik (asysta Bryłka) a jakby było inaczej Robert Kuza strzał i 1-1!!!. Okrzyki radości kibiców Naprzodu po tym golu można było pewnie usłyszeć w sąsiednim Chorzowie. Nasi zawodnicy poczuli, ze można w tym meczu zgarnąć całą pulę i nie przestali w swych atakach. Kapitalnie uderzył Adamczyk (bramakrza instynktowanie wybija na róg), potem zawodnik drużyn przeciwnej wypił piłkę z pustej bramki po strzale głową Rogalewicza, za chwilę znów zawodnik drużyny przeciwnej wybił piłkę z pustej bramki po strzale Bryłki no i w końcu na boisko wszedł Robert Halamus , wszedł i w 90 minucie zdobył bramkę na wagę 3 punktów, po czym utonął w objęciach kolegów z drużyny. Po ostatnim gwizdku chłopcy pobiegli w kierunku trybuny, gdzie zebrali zasłużone brawa od licznie przybyłej widowni i od zawodników z I drużyny. w meczu tym wystąpiliśmy w składzie:Patryk Korbaś - Mariusz Adamczyk, Jacek Stasiewicz, Michał Słota (45min. Marcin Bytomski), MateuszSzymaniak - Kamil Rogalewicz (75min. Dominik Kochanowski ) - Mateusz Bystrzowski, Jakub Bryłka (65min. Robert Halamus), Robert Kuza, Patryk Jeziorski - Marcin Makowski ( 60 min.Przemysław Rynkowski).Wszyscy wiemy jaki ogrom pracy czeka nas wszystkich aby Ci chłopcy prezentowali się jak najlepiej jednak już dzisiaj widać jak bardzo zależy im na graniu i ile pozostawiają zdrowia na boisku. Jako trener tej ekipy jestem bardzo zadowolony, że w przeciągu miesiąca udało się zmontować taką ekipę i aby tak dalej. Zawodnikiem meczu był bez wątpienia - Jacek Stasiewicz (gra na środku obrony w jego wykonaniu musiała budzić podziw).Najbliższe zajęcia II drużyny:1.wtorek godz. 18.00 trening boisko – obowiązuje biały kolor (test, mecz wew. zwolnienie z zajęć otrzymuje tylko Jezior).2.środa godz. 18.00 aerobic3.czwartek godz. 18.00 trening boisko – obowiązuje niebieski kolor4.piątek godz. 18.00 – zajęcia teoretyczne (test wiedzy z przepisów, taktyka). 5. sobota godz. 17.00 mecz ze Spartą w Katowicachcoach