dzisiaj: 183, wczoraj: 97
ogółem: 1 265 236

Remis na życzenie!

• autor: KETA, 2011-09-03 21:28

Naprzód Lipiny zremisował u siebie 2:2 (1:0) z Kolejarzem 24 Katowice. Śmiało można powiedzieć, że gospodarze stracili dziś 2 punkty gdyż "Orły" z Lipin prowadziły  już 2:0 po bramkach Łukasza Grzesika i bramce samobójczej. Pościg "Kolejarzy" był bardzo udany gdyż goście zdołali odrobić dwubramkową stratę. Więcej poniżej:

Naprzód Lipiny w słoneczną sobotę rozegrał mecz przeciwko wymagającemu rywalowi jakim okazał się Kolejarz 24 Katowice. Spotkanie ułożyło się po myśli gospodarzy, którzy na samym początku spotkania zdołali objąć prowadzenia po składnej akcji wykończonej w sytuacji sam na sam, przez Ł. Grzesika. Od tego momentu gra stała się bardziej wyrównana, obie drużyny stworzyły sobie dogodne sytuacje do strzelenia bramki, jednak z obu stron zawodziła skuteczność. Także do przerwy Orły prowadzili 1:0.
Po przerwie z większym animuszem ruszyli przyjezdni, jednak gracze Naprzodu odgryzali się groźnymi kontratakami. Po jednym z nich padł gol dla naszego zespołu, dzięki próbie dośrodkowania, piłka odbiła się od zawodnika gości oraz bramkarza i było 2:0.
Jednak goście od tego momentu przejęli inicjatywę i raz po raz konstruowali groźne akcje, jednak to piłkarze Naprzodu powinni podwyższyć wynik dzięki dogodnym sytuacjom. Jednak tak się nie stało i gości postawili wszystko na jedną kartę, przesuwając swojego stopera na środek ataku. Ten manewr okazał się korzystny bo dzięki temu Kolejarz zdobył bramkę kontaktową (raz), a dwa w końcówce meczu doprowadził do wyrównania.
Także w kolejny meczu sprawdziło się w przypadku naszego zespołu stare porzekadło, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Szkoda punktów, ale  do góry głowy wznieść i walczymy Panowie w kolejnych meczach.

Już za tydzień Naprzód rozegra mecz ligowy z Pogonią Nowy Bytom. Będzie to dobry moment aby zrewanżować  się za porażkę w Pucharze Polski (1:4) i do objęcia prowadzenia w tabeli!!!