dzisiaj: 41, wczoraj: 202
ogółem: 1 266 122

Wysokie zwycięstwo Naprzodu!

• autor: bobel1983, 2011-09-17 18:28

Naprzód Lipiny nie dał żadnych szans Lechii 06 Mysłowice wygrywając na własnym boisku 4:0 (2:0). Łupem bramkowym podzielili się Robert Serek 2 bramki, Łukasz Grzesik i Sebastian Sitko. Zwycięstwo mogło być jeszcze wyższe lecz na przeszkodzie stawała skuteczność. Goście w 88min mieli okazje na honorowego gola. Na szczęście dla gospodarzy strzał z "wapna" obronił Krzysiek Dziemiera! Więcej poniżej!

Mecz rozpoczął się od niemrawych ataków gospodarzy. Z każdą jednak minutą ataki stawały się coraz groźniejsze. Sygnał do ataku dał Artur Boryczka który oddaje minimalnie niecelny strzał na bramkę Lechii z narożnika pola karnego. Bramka na 1:0 dla Naprzodu padła po "prezencie" od bramkarza gości który minął się z piłką przy próbie wykopu! Z takiego prezentu skorzystał R.Serek który wpakował piłkę do pustej bramki. Odpowiedź gości mogła być natychmiastowa. Strzał z półobrotu z 16 metra oddaje napastnik Lechii. Piłka jednak odbija się od słupka bramki Krzyśka Dziemiery. W 24min. Ł.Grzesik wywalczył piłkę w okolicy 20 metra. Spokojnie wymanewrował obrońców Lechii i pokonał bramkarza płaskim strzałem w długi róg bramki. Do przerwy wynik mógł być jeszcze wyższy lecz swoich okazji nie wykorzystali Serek z 3 metrów przestrzelił po rzucie rożnym, K.Durasiewicz strzał w boczną siatkę. Goście zaś wyprowadzali nieliczne kontry które kończyły się przejęciem piłki przez obrońców lub zaś bramkarz "Orłów" był na posterunku.

Druga połowa rozpoczęła się od ataku Naprzodu który od razu przynosi gola. Dobrze dysponowany dziś Łukasz Grzesik dostał idealną piłkę od obrońców gości! minął stopera i znalazł się "oko w oko" z bramkarzem gości. Piłka strzelona przez Ł.Grzesika ląduje na słupku którą natychmiast dobija R.Serek i było 3:0. W 57min. A.Boryczka decyduje się na rajd z piłką. Dopiero faul obrońcy gości zatrzymuje go na 18 metrze przed bramką gości. W wyniku tego starcia zawodnik Naprzodu doznaje kontuzji i chwilę później schodzi z boiska. W 75min. akcja dwójki zawodników gospodarzy Sitko-Serek i mamy 4:0. Od tego momentu śmielej zaczęli grać zawodnicy z Mysłowic. Mieli kilka okazji ale do zdobycia bramki brakowało celności. Dopiero rzut karny podyktowany w88min. za faul mógł dać gola honorowego. K.Dziemiera wyczuł intencje strzelającego i obronił karnego!!! Kilka minut później sędzia kończy mecz który zasłużenie wygrywają gospodarze 4:0.

Naprzód zagrał dziś bez swoich podstawowych zawodników Romka Gawendy i Marka Świerczyny. Zmiennicy jednak pokazali, że warto na nich stawiać.Cieszy też fakt, że obrona zagrał w końcu na 0 z tyłu!!! Oby tak dalej! Za tydzień rywal bardziej wymagający. Strażak Mikołów mecz w Mikołowie-Śmiłowicach.