ogółem: 1 266 146

ORLIKI W SOBOTĘ POKONAŁY LIDERA Z...

• autor: cezar200rp, 2011-10-23 13:45
ORLIKI W SOBOTĘ POKONAŁY LIDERA Z WESOŁEJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

W dniu 22 października 2011r przy ul.Łagiewnickiej 80 zmierzyły się ze sobą drużyny : Naprzód II Świętochłowice  vs Górnik  II Wesoła rywalizujące o mistrzostwo B klasy !!!!!!!

Mecz rozpoczął się od frontalnego ataku naszej drużyny, zepchnęliśmy rywala w ich  własne pole karne , stwarzając sobie kilka akcji do zdobycie gola, niestety bez skutku. W 17 minucie Górnik zadał nam 'cios" w postaci bramki , po wymuszonym faulu gracza drużyny gości i gwizdku  sędziego ( który z jednej strony pozwalał na twardą męską walkę a z drugiej lekkie szturchnięcia odgwizdywał jako faul). Stracona bramka podziałała motywująco na naszych zawodnikach, którzy  z jeszcze większą werwą rzucili się na rywala, chcąc jak najszybciej odrobić straty. Do przerwy wynik 0:1 dla Górnika. W przerwie po kilku ostrych słowach, chłopcy wyszli na boisko jeszcze bardziej zmotywowani, rywal tego dnia był w naszym zasięgu i szkoda było by takiej szansy  nie wykorzystać. Na boisko weszli Walusz  i Borawski, co chwile piłkarze  z Naprzodu znajdowali się w polu karnym  rywala, brakowało tylko skutecznego wykończenia akcji. Wreszcie nadeszła 70 minuta meczu po składnej akcji Łukasz Grzesik podał do  Dariusza Gaszi, który strzał z 11 metrów wyrównał wynik meczu na 1:1. Orliki niesione gorącym i żywiołowym dopingiem  postanowili powalczyć o pełną pulę. Efektem tego  była bramka zdobyta przez Łukasza Grzesika w 83 minucie meczu. Na trybunach zapanowała euforia a okrzyki radości było słychać pewnie w sąsiednim Chorzowie. Rywale chcąc wyrównać wynik meczu często uciekali się do sztuczek aktorskich, co przynosiło im efekt w postaci rzutów wolnych. Własnie po rzucie wolnym dla Wesołej kapitalnie zachował się nasz bramkarz Adrian Mozgalik, który  wybronił piłkę zagraną głową przez zawodnika Górnika stojącego 5 metrów przed naszą bramką. Do końca meczu zostało już niewiele czasu. Kibice nie dali za wygraną wciąż głośno dopingując naszych Orlików, zachęcając ich do zdobycia kolejnej bramki. W tym fragmencie meczu w poprzeczkę trafiali : Michał Słota oraz Łukasz Grzesik.  Wreszcie  prośby kibiców zostały wysłuchane w 94 minucie meczu kolejną bramkę dla Naprzodu zdobył Konrad Gałek . Wynik 3:1 utrzymał się do końcowego gwizdka sędziego, po którym chłopcy otrzymali gorące brawa od licznie przybyłej publiczności. Rezerwy Naprzodu wystąpiły w składzie: Adrian Mozgalik, Jacek Stasiewicz, Marcin Bytomski , Mariusz Adamczyk, Patryk Jeziorski, Konrad Gałek , Kamil Rogalewicz , Dariusz Gaszi ,Łukasz Grzesik, , Robert Kuza, Mateusz Kozik , Michał Słota, Łukasz Borawski, Sebastian Walusz, Marcin Makowski. Zawodnicy , którzy nie wyszli na boisko, byli 12 zawodnikiem drużyny, przez cały mecz głośno  motywując swoich kolegów do gry. Zwycięstwo nad liderem  rozgrywek dedykujemy wszystkim osobom, które w tym tygodniu zadbały o to by chłopcy po treningach mieli przygotowane odpowiednie napoje a po meczu mogli udać się na wspólny posiłek oraz tak jak obiecaliśmy Patrykowi Korbasiowi (Korbasiński czuje się lepiej, jednak o trenowaniu jak na razie nie ma mowy). Piłkarzem meczu został Patryk Jeziorski zawodnik, który harował na całym boisku, nie tylko obierał piłki rywalom ale również często próbował uczestniczyć w akcjach ofensywnych.