dzisiaj: 179, wczoraj: 205
ogółem: 1 914 318

Remis Orlików

• autor: bobel1983, 2011-10-31 05:46

Remisem zakończył się mecz Orlików czyli rezerw Naprzodu Lipiny z UKS -em Szopienice. W 10 kolejce spotkań o mistrzostwo B-klasy spotkały się drużyny, które zanotowały 5 kolejnych zwycięstw pod rząd można więc się było spodziewać wyrównanego spotkania....

Od pierwszych minut spotkania było widać, że obie ekipy mają do siebie szacunek i każda z drużyny rozpoczęła spotkanie od zabezpieczenia własnych tyłów i próby rozszyfrowania umiejętności piłkarskich przeciwników. Po kilku minutach gospodarze odważniej zaatakowali i w 7 minucie debiutujący w barwach rezerw Artur Pękała wyszedł na czystą pozycję, kapitalnie jednak zachował się bramkarz UKS parując mocny strzał Acika na rzut rożny. Pewnie wtedy nikt nie przypuszczał, że bramkarz Szopienic będzie tak trudną przeszkodą do sforsowania. Po chwili znów Pękała znalazł się w dogodnej okazji i znów kapitalnie bronił bramkarz UKS. Po chwili niepotrzebny faul zawodnika Naprzodu tuż przed polem karnym, po chwili piłkarz UKS trafia w poprzeczkę bramki Orlików. Do końca pierwszej połowy trwa wyrównana walka, jednak częściej strzelają na bramkę piłkarze Naprzodu, jednak każdy strzał staje się łupem bramkarza UKS. Początek drugiej połowy nie różni się od przebiegu pierwszej połowy, chociaż zarysowuje się lekka przewaga gospodarzy, zwłaszcza przy wyprowadzaniu szybkich akcji, goście co prawda przeważają w środku pola ale akcji bramowych nie tworzą. Następuje 70 minuta i goście po kontrataku wychodzą na prowadzenie, by już po 2 minutach je stracić. Mariusz Adamczyk zagrywa piłkę krzyżową w pole karne, bramkarza i obrońcę UKS wyprzedza Konrad Gałek 1-1 i mecz jakby rozpoczął się od nowa. Kilka akcji powinno zakończyć się golem jednak obaj bramkarze bronili dobrze lub strzały zawodników z pola były nie celne. W końcu w doliczonym czasie gry Robert Kuza zakręcił obrońcami Szopienic i mocno uderzył na bramkę piłka minimalnie minęła celu i jeszcze dopadł do niej Łukasz Borawski jednak nie potrafić skierować piłki do bramki. Po chwili sędzia zakończył mecz, nie był to najlepszy mecz Orlików, byli bardzo ociężali, jakby zmęczeni, niby chcieli grać piłką ale mnożyły się nie celne podania, długie piłki nie trafiały do dobrze ustawionego partnera. Takie jednak mecze również się zdarzają (oby było ich jak najmniej) może to już lekkie zmęczenie materiału (wszak Orliki to młodzi chłopcy, którzy mają w nogach już po 10 meczów w seniorskiej piłce i kilku z nich jest już nieźle poobijanych a kilku już na pewno marzy o zakończeniu I rundy, a może czas dać szanse tym zawodnikom, którzy grają mało lub wcale). W meczu tym wystąpiliśmy w składzie: Kamil Stalmach - Mariusz Adamczyk, Jacek Stasiewicz (Marcin Bytomski), Michał Słota, Sebastian Walusz (Kamil Rogalewicz)- Patryk Jeziorski, Robert Kuza, Dariusz Gaszi, Jakub Bryłka (Łukasz Borawski), Konrad Gałek - Artur Pękała (Mateusz Kozik). Piłkarz meczu - Konrad Gałek, waleczny, nieustępliwy, ciągle pchał nasze akcje do końca no i jakby nie było autor wyrównującej bramki.

Bradzo dziękuję kibicom za gorący doping od pierwszej do ostatniej minuty meczu, wszyscy jesteśmy mile  zaskoczeni frekwencją na niedzielnym mecz, bo liczba ponad 50 kibiców na meczu B-klasy musi budzić podziw. Dziękuję równiez osobom, które ufundowały po meczu obiad dla zawodników...

Panowie w tym tygodniu dostajecie troszeczkę wolnego, pierwszy trening w czwartek o godz. 18.00 na Łagiewnickiej 80, drugi w piątek o godz. 18.00 na Orliku. Ważne: w środę samokształcenie... w sobotę o godz. 14.00 gramy mecz z Kamionką Mikołów (proszę już zacząć ustalać z rodzicami, czy pojadą z nami na mecz czkam na telefony z informacją dotyczącą wyjazdu).