dzisiaj: 153, wczoraj: 97
ogółem: 1 265 206

Przełamanie na 4!

• autor: bobel1983, 2011-11-05 15:40

Naprzód Lipiny w końcu przełamał serię porażek i na zakończenie rundy jesiennej pokonał "czerwoną latarnię" ligi MKS II Siemianowice Śląskie 4:1 (0:0). Bramki dla miejscowych zdobywali Robert Ploch dwie, Wojciech Kopyciok i Janusz Wesoły który zdobył bramkę w 93 minucie. Warto nadmienić, że kadra Naprzodu liczyła dziś tylko 12 zawodników. Za kartki pauzowali Gawenda, Nawrot, Serek a Durasiewicza zatrzymały obowiązki służbowe. Więcej poniżej:

Pierwsze minuty spotkania to dominacja gości z Siemianowic Śląskich. Na szczęście dla Naprzodu dwie znakomite sytuacje rywali zostały zmarnowane. Po upływie 15min. do głosu zaczęli dochodzić gospodarze którzy za sprawą bardzo aktywnego na "szpicy" Łukasza Grzesika co kilka minut zagrażali bramce MKS-u. Niestety to co było bolączką Naprzodu w poprzednich meczach czyli skuteczność znów dała o sobie znać. Swoje dwie 100%! okazje do zdobycia gola marnuje Marek Świerczyna. Strzały Wesołego, Grzesika i Boryczki broni bramkarz gości. Do przerwy zatem wynik był remisowy 0:0.

Po przerwie gra się jeszcze ożywiła czego efektem był gol w 52min. meczu. Składna akcja całego zespołu i dobre dogranie Grzesika do Plocha któremu nie pozostało nic innego jak skierować piłkę do pustej bramki. Odpowiedź gości była natychmiastowa bo już 60 sekund później. Bierna postawa obrony i zawodnik gości ze stoickim spokojem strzela bramkę na 1:1. Od tego momentu spotkanie się wyrównało i obie drużyny miały swoje okazje do objęcia prowadzenia. W 73min. na rajd między zawodnikami MKS-u zdecydował się Kopyciok który zdobywa drugiego gola dla Naprzodu. To najwyraźniej pozytywnie podziałało na drużynę gospodarzy gdyż kilka minut później Ploch zdobywa swojego drugiego gola w tym meczu a Naprzód prowadził już 3:1. W 93min. meczu dobrze dysponowany Janusz Wesoły wymanewrował dwóch rywali i pięknym strzałem w okienko ustala wynik na 4:1 dla Naprzodu. Po tym golu sędzia główny ukarał czerwonym kartonikiem zawodnika  Siemianowic Śląskich za niesportowe zachowanie.

Gratulacje Panowie zwycięstwa! Oby runda wiosenna była zdecydowanie lepsza!!!