ogółem: 1 914 032

Falstart Orlików

• autor: bobel1983, 2012-03-26 16:22

Nie tak miał wyglądać początek rundy w wykonaniu Orlików,  Świętochłowicka młodzież uległa na wyjeździe Unii II Kosztowy.

Wiadomo było, że w meczu tym wystąpimy bez 2 podstawowych zawodników (Mariusza Adamczyka i Patryka Jeziorskiego - obaj pauzowali za czwartą żółtą kartkę). Mimo wielu prób w meczach kontrolnych nie udało się znaleźć godnych zastępców. Mecz od początku był senny, niby kontrolowaliśmy sytuację na boisku ale to gospodarze prostymi środkami (długim piłkami) szybko przedostawali się pod naszą bramkę i stwarzali sobie akcje strzeleckie. W ten też sposób straciliśmy bramkę na 0-1 (wcześniej dwie sytuacje sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał na zawodnik. Dopiero dokonano zmiana (jeszcze w pierwszej połowie) debiutującego w naszych barwach Dawida Hory na Roberta Halamusa pozwoliła zdobyć nam bramkę (kapitalnym podaniem popisał się Konrad Gałek). Druga połowa rozpoczęła się od kilku niewykorzystanych przez nas akcji (dwa razy Łukasz Grzesik, raz Łukasz Borawski i Robert Halamus). Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem remisowym, spróbowaliśmy jeszcze raz zaatakować gospodarzy. W efekcie Unia wyprowadziła dwie kontry i zdobyła 2 bramki. W przypadku drugiego gola na boisku leżał nasz zawodnik, jednak gospodarze nie wybili piłki (jednak wcale wybijać jej nie musieli, na co zawsze uczulam swoich zawodników). Szkoda takich spotkań nie wygrać i wcale nie chce pisać, że Unia była słaba, po prostu trzeba wykorzystać sytuacje jakie w tym meczu mieliśmy (spokojnie mogliśmy wygrać np. 5-3,6-4 ). Widać, że w drużynie nie wszyscy jeszcze zawodnicy potrafią skoncentrować się na boisku przez 90minut. Nie wszyscy też zawodnicy potrafią wytrzymać kondycyjnie cały mecz i trzeba te elementy jak najszybciej poprawić.

Wystąpiliśmy w składzie: Mateusz Bystrzowski - Robert Kuza, Jacek Stasiewicz, Michał Słota, Konrad Gałek - Jakub Bryłka (Kamil Rogalewicz), Łukasz Borawski, Mateusz Kozik (Damian Kwiecień) - Dawid Hora (Robert Halamus), Łukasz Grzesik.

Na meczu obecni byli oczywiście kibice Naprzodu i w imieniu chłopaków i własnym zapraszam na sobotni mecz, który odbędzie się o godz. 11.00 na naszym boisku, rywalem Orlików będzie drużyna Sparty Katowice.