dzisiaj: 40, wczoraj: 202
ogółem: 1 266 121

Naprzód II - Sparta II 2-5 (0-4)

• autor: bobel1983, 2012-04-02 06:41

W sobotnie popołudnie w meczu z drugim zespołem Sparty Katowice, Orliki miały zrehabilitować się za porażkę z Unią Kosztowy i mimo wielu sytuacji strzeleckich doznały wysokiej porażki

Mecz tradycyjnie rozpoczął się od ataków młodych piłkarzy ze Świętochłowic i tradycyjnie od braku skuteczności (stuprocentowe akcje mieli Łukasz Borawski, Łukasz Grzesik i Robert Halamus) sytuacje stwarzane po składnych akcjach. Zwłaszcza sytuacja jaką miał Łukasz Grzesik poprzedzona akcją dwójkową Roberta Kuzy i Roberta Halamusa (wszystko na pełnej szybkości i z pierwszej piłki). Wszystko wskazywało na to, że bramki dla gospodarzy są tylko kwestią czasu. Jednak rywale przyjechali do Świętochłowic grać i wykorzystali najprostsze środki do zdobycia gola czyli długa piłka do przodu " a noż coś" się wydarzy i tego dnia mieli sprzymierzeńców w postaci obrońców Naprzodu i bramkarza. I wydarzyło się cztery razy stąd wynik do przerwy 0-4, w czasie kiedy Sparta strzelała Orliki znów miały swą sytuację, po rzucie różnym minimalnie spudłował Patryk Jeziorski, potem z najbliższej odległości piłki do bramki nie potrafili skierować Łukasz Borawski i Robert Kuza, potem piłka jeszcze po strzale Łukasza Grzesika dotknęła słupka bramki Sparty i wyszła na aut. Do przerwy 0-4 wynik nie odzwierciedlał tego co działo się na boisku jednak stare przysłowie  piłkarskie mówi "nie wykorzystane akcje ....

Druga połowa to jednak już innym mecz, mimo wysokiego prowadzenia drużyna Sparty  d pierwszych minut gra na czas, rywale chyba zdawali sobie sprawę z siły  i mocy jaką dysponują młodzi piłkarze Naprzodu a ci natychmiast po rozpoczęciu drugiej połowy rzucili się na rywali. Mecz toczył się na połowie Katowiczan a nawet w obrębie ich  pola karnego, co chwili gospodarza stwarzali sobie akcje strzeleckie, co chwila wykonywali rzuty rożne, w końcu po składnej akcji Jeziorski - Kozik - Hora (bardzo dobra zmiana) ten ostatni idealnie wrzucił piłkę w pole karne a tam Łukasz Grzesik kapitalnym strzałem głową zdobył kontaktową bramkę. Obraz meczu nie uległ zmianie nadal z wielką furią atakowali piłkarze Naprzodu a goście kradli cenny czas (zwalniając każde rozpoczęcie stałego fragmentu gry). w Końcu na 15 minut do końca mecz po kolejnym rzucie rożnym kapitalną bramkę zdobył Matusz Bystrzowski strzałem tzw. szczupakiem zdobył gola na 2 - 4. Mecz toczył się pod dyktando Lipinian, nadal sunęły ataki na bramkę Sparty i gospodarze mogli zdobyć jeszcze kilka bramek swoją akcję miał Matuesz Bystrzowski, Kamil Gondek i Dariusz Gaszi. W ostatniej akcji meczu goście zdobyli 5 bramkę padła ona w momencie kiedy praktycznie całą drużyna Naprzodu była na połowie boiska drużyny z Katowic.

Mecz ten pokazał jak wielki wpływ na wynik meczu mogą mieć niewykorzystane akcje lub proste błędy w obronie. Ponadto wart zauważyć jak wielkim osłabieniem naszej defensywy jest brak Marcina Bytomskiego (zawodnika często nie docenianego) oraz Mariusza Adamczyka. Nam nie pozostało nic tylko spokojnie potrenować przez najbliższe dwa tygodnie i odpowiednio przygotować się do meczu z Podlesianką.

Z czego można być zadowolonym po meczu to z zaangażowania w drugiej połowie oraz wiary w końcowy sukces. Najbliższy trening w środę o godz. 17.00 na naszym boisku (pamiętajcie co wam mówiłem po ostatniej porażce)....