dzisiaj: 169, wczoraj: 557
ogółem: 1 266 048

Pogoń poległa w Lipinach!

• autor: bobel1983, 2012-04-14 19:08

Naprzód pokonał dziś sąsiada z tabeli Pogoń Nowy Bytom 4:1(4:0). Gospodarze szybko pokazali, że komplet punktów zastanie w Lipinach i już po 45 minutach było po meczu. Bramki dla "Orłów" zdobywali Mateusz Pawłowski (dwie), Wojtek Kopyciok i Piotrek Fila! Więcej poniżej!

Na szczęście po ostatniej wyjazdowej porażce z drużyną Kolejarza mieliśmy czas żeby trochę ochłonąć i spokojnie potrenować. Po dwutygodniowej  przerwie w rozgrywkach przyszło naszej drużynie zmierzyć  się u siebie z Pogonią Nowy Bytom. Rywal po ostatnich porażkach chciał się przełamać. Pogoda tego dnia była deszczowa, a boisko dość grząskie.
Mecz praktycznie został rozstrzygnięty w pierwszej połowie kiedy po bramkach M. Pawłowskiego (x2), W. Kopycioka, P. Fili prowadziliśmy 4:0. Szczególnie mogły  się podobać akcje po których bramkę zdobywali  M. Pawłowski oraz filar Naprzodu Lipiny P. Fila. Były to akcje przeprowadzone na dużej szybkości  za , którymi nie mogli nadążyć obrońcy Pogoni.  W pierwszej części spotkania mieliśmy jeszcze kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki m.in. dwie sytuacje R. Serka. Jednak zabrakło trochę szczęścia i dokładności. Natomiast drużyna gości stworzyła w tej części gry może ze dwie groźne sytuacje, które mogły zakończyć się zdobyciem gola, ale zawiodła skuteczność lub na posterunku stał nasz bramkarz.
Na drugą połowę wyszliśmy trochę zdekoncentrowani (graliśmy trochę „na stojąco”) wynikiem tego była bramka zdobyta z kontrataku przez zespół Pogoni (4:1). W tym momencie dostali trochę wiatru w żagle i postawili głównie na atak jednak nie potrafili już zmienić rezultatu. My również mieliśmy w tej części okazje do zdobycia bramki jednak po raz kolejny zawiodła skuteczność. Także mecz zakończył się wynikiem 4:1  i zdobyliśmy ważne 3 pkt.