dzisiaj: 28, wczoraj: 202
ogółem: 1 266 109

Naprzód II - MK Górnik Katowice 0-1 (0-1)

• autor: bobel1983, 2012-04-24 12:24

W sobotę 21 kwietnia  o godz. 11.00 rezerwy Naprzodu rozegrały mecz ligowy z liderem rozgrywek MK Górnik Katowice. Mecz zakończył się minimalną porażką młodych piłkarzy
z Łagiewnickiej 80 0-1, mimo, że od 60 minuty rezerwy Naprzodu grały w 10 a potem nawet w 9...

Przed meczem sztab trenerski Naprzodu zakładał, że rywal przyjedzie mocno skoncentrowany i od pierwszej minuty będzie usiłować narzucić  swoje warunki gry. Mecz rzeczywiście rozpoczął się od przewagi optycznej ekipy  Katowic ale poza robieniem dużego hałasu na boisku, goście w niczym nie przewyższali zawodników Naprzodu. Jak nie idzie to sprawy w swojej ręce wziął sędzia spotkania, w 5 minucie ukarał gospodarzy rzutem wolnym pośrednim z 7 metrów od bramki (za użycie przez zawodnika Lipin słowa ogólnie przyjętego za obraźliwe, mimo, że zawodnicy z Katowic takich słów na całej szerokości i długości boiska przez cały mecz używali bez liki). Rzut wolny jednak piłkarze Naprzodu  wybronili, od tego momentu mecz zaczął się wyrównywać. Nawet kilkukrotnie młodzi piłkarze Naprzodu przeprowadzili ładne akcje uskrzydlające. Ponadto wysokim pressingiem odrzucili piłkarzy Katowic od własnego pola karnego. Jednak w 17 minucie nie popisał się środkowy obrońca Lipin prezentując gola gościom. Bramka ta nie załamała  grających w białych strojach zawodników Naprzodu, kilka roszad w składzie spowodowało, że powoli przejmowali inicjatywę. Do przerwy 0-1 jednak z dużymi nadziejami na poprawę wyniku w drugiej połowie. Druga połowa rozpoczęła się od ataków gospodarzy, co chwili kotłowało się po bramką gości (mimo, że brakowało sytuacji stuprocentowych mecz był bardzo ciekawy). W 60 minucie spotkania zawodnik drużyny z Katowic uderzył Michała Słotę i otrzymał tylko żółtą kartkę, zawodnik Naprzodu za krytykę orzeczeń sędziego 2 żółtą kartkę i Naprzód grał w 10. Mimo braku jednego zawodnika zawodnicy z Lipin zaatakowali z jeszcze większą furią (bardzo dobre zmiany dali Bartek Breguła oraz Jacek Stasiewicz), kilkukrotnie doprowadzili do sytuacji 5 na 3 lub 6 na 4, jednak w końcowych fazach akcji zawodnicy Naprzodu wybierali złe rozwiązania, kapitalnie bronił bramkarz z Katowic  lub piłka minimalnie mijała celu. W 87minucie Robert Kuza wykonywał rzut wolny z 25 metrów, bramkarz Katowic jakimś cudem wybił piłkę na słupek, zakotłowało się pod bramką MK, jednak gol wyrównujący nie padł. W doliczonym czasie gry sędzia usunął drugiego zawodnika Naprzodu za faul na bramkarzu. Fakt, że młodzi piłkarze Naprzodu grali w 9 nie zmienił sytuacji na boisku, nadal akcja toczył się na połowie MK Katowice, zawodnicy lidera zaczęli grupowo padać kradnąc w ten sposób cenne minuty. Sędzia zakończył mecz po doliczeniu 3 minut mimo, że przerw było bardzo dużo... (wątek ten zostawmy bez komentarza).

Gdy we wrześniu 2011 r. drużyna Naprzodu II jechała na mecz do Katowic mówiło się, że 5 to najmniejszy liczba bramek z jakimi mogą powrócić "do domu" rezerwy Naprzodu. Dzisiaj sytuacja uległa całkowicie zmianie lider MK Katowice cudem wyrwał punkty na Łagiewnickiej 80, to najlepiej świadczy o pracy jaką wykonali przez te kilka miesięcy Ci młodzi piłkarze.

Do zawodników:

(+) brawa dla zawodników za: zaangażowanie, wolę walki i wiarę w końcowy sukces, częściową realizację założeń taktycznych,

(-) cięgi za brak realizacji zadań taktycznych od pierwszych minut meczu oraz za pyskówki z sędziami (pozostałe uwagi na treningu)

Indywidualnie:

Bardzo dobry mecz Kamil Stalmach, Patryk Jeziorski, Przemysław Garba.

Plan zajęć na najbliższy tydzień: środa, czwartek (Orlik - TURNIEJ) i piątek godz. 17.00 mecz ligowy (Salvia Ruda Śląska) niedziela godz. 11.00 (zbiórka 9.30)

PAMIĘTAJCIE PO TAKIM MECZU TRZEBA BYĆ NA TRENINGU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!