dzisiaj: 63, wczoraj: 202
ogółem: 1 266 144

Slavia II Ruda ŚL. - Naprzód Lipiny II 2-4 (0-0)

• autor: bobel1983, 2012-04-29 17:17

Można powiedzieć nareszcie. Orliki po dobrych meczach jednak bez zdobyczy punktowej pokonały na wyjeździe rezerwy Slavii 4-2 (przegrywając do 50 minuty 0-2).

Mecz rozpoczął się od szturmu młodych piłkarzy z Lipin, już w pierwszej minucie w akcji sam na sam Dominik Watoła trafił w słupek z dobitką nie zdążył Bartek Breguła, potem dobrą sytuację miał Łuksz Grzesik, w 15 minucie Orliki wykonywały rzut wolny z 7 metrów od bramki gospodarzy jednak strzał Dariusza Gaszi - obrońca Slavi wybił piłkę z linii bramkowej a dobitka Łukasza z 5 metrów minęła celu. Nie podłamało to zawodników Naprzodu w 30 minucie dobrą sytuację miał Dominik Watoła (kapitalny mecz tego zawodnika) jednak lobując bramkarza gospodarzy przerzucił również piłkę nad poprzeczką bramki. Potem znów w sytuacji sam na sam znalazł się Łukasz Grzesik i tylko kapitalna interwencja bramkarza drużyny z Rudy Śląskiej nie pozwoliła mu zdobyć gola. W końcówce pierwszej połowy po rzucie rożnym z 5 metrów zbyt lekko uderzył na bramkę Robert Halamus (ponowienie zagrał na środku obrony i znów był to bardzo dobry mecz tego piłkarza). Do przerwy 0-0, jednak taki wynik nie odzwierciedlał rzeczywistego przebiegu meczu. W przerwie doszło do zamiany, na boisko w miejsce Bartka Breguły  wszedł Mariusz Adamczyk (oszczędzany przez trenera z uwagi na przeziębienie), na bok pomocy przesunięty został Robert Kuza. Było wtedy wiadomo, że skrzydła (kuza - Watoła) drużyny z Lipin to będzie największy atut jakim będą dysponować goście. Tuż po przerwie właśnie Robert Kuza znalazł się dwukrotnie w bardzo dobrej sytuacji strzeleckiej jednak nie zdecydował się na strzał lecz podanie do partnerów, piłka  zagrywana wzdłuż bramki nie znajdowała adresata.Wtedy nastąpiło fatalne 3 minuty  w wykonaniu zawodników Naprzodu i rywale objęli prowadzenie. Szok, konsternacja drużyna, która od pierwszych minut niepodzielnie panuje na boisku przegrywa dwoma bramkami. Gospodarze chyba za szybko uwierzyli we własne siły i natychmiast po wznowieniu gry ruszyli do przodu, sprytnie przytrzymał piłkę Jacek Stasiewicz, zagranie do Łukasza Grzesika i w 51 minucie jest 1-2. Po tej bramce  z jeszcze większym impetem zaatakowali Lipinianie a koncert rozgrywał Patryk Jeziorski po zagraniu Stasiewicza  ( w drugiej połowie zawodnik ten wyraźnie rozegrał się) wpadł w pole karne mocno uderzył, piłka po rykoszecie wpadła do bramki Slavii.  59 minuta meczu 2-2 (trybuna w Rudzie Śląskiej zadudniła) mecz rozpoczął się od nowa. To jednak nie koniec emocji, po kapitalnej akcji Dominika Watoły (zawodnik ten był nie do zatrzymania dla zawodników drużyny Slavii) na 4 metrze piłkę otrzymał debiutujący w naszych barwach Kamil Gondek jednak oddal zbyt lekki strzał i bramkarza gospodarzy z łatwością piłkę złapał. Napór Naprzodu trwał nadal, było widać, że jeden punkt nie zadowala Orlików. Po kolejnej zespołowej akcji piłka trafiła do Dariusza Gaszi a ten dopełnił tylko formalności 3-2 dla Naprzodu (znów ryknęła trybuna, na której w zdecydowanej przewadze zasiedli kibice zespołu ze Świętochłowic). Po zdobyciu gola na 3-2 lekką przewagę przejęli piłkarze Slavia ale nie potrafili zagrozić bramce strzeżonej przez Kamila Stalmacha (bardzo dobrze grała para środkowych obrońców Bystrzowski - Halamus oraz Adamczyk i Garba, w środku pola rządzili Jezior i Stasiu). W ostatniej akcji meczu rzut wolny wykonywał ze środka pola Robert Halamus idealnie zagrał do Patryka Jeziorskiego a ten w pełnym biegu podwyższył na 4-2. Po chwili sędzia zakończył mecz. Orliki zebrały zasłużone brawa od licznie zgromadzonej i głośnej widowni, sami dziękując za doping i wiarę w zwycięstwo. Na duże brawa zasłużyła cała drużyna ale zawodnikiem meczu został Patryk Jeziorski (o pechu mogą mówić tylko zawodnicy rywalizując z Patrykiem o miejsce w składzie, Jeziora w takim gazie ciężko będzie wygryź). Bardzo dobre zawody rozegrali Przemek Garba, Dominik Watoła, Robert Halamus, Robert Kuza i Dariusz Gaszi.

Drużyna: jako całość bardzo dobrze, nareszcie oprócz dobrej gry pokazaliście grę skuteczną.

Zawodnicy rezerwowi: wiem, że bardzo chcecie grać, jednak na meczu można dokonać tylko i wyłącznie 4 zmian i w każdym meczy tyle zmian zostaje dokonanych. W środę rozegramy mecz z pierwszą drużyną i w meczu tym od pierwszych minut wystąpią zawodnicy, którzy w niedzielę grali miej niż 45 minut lub wcale. Będzie okazja pokazać się trenerowi i dać sygnał, że powinien zaryzykować i wystawić zawodnika w meczu.

Kibice: dziękujemy za doping i wiarę w zwycięstwo oraz pomoc w transporcie  (p. Andrzejowi dziękujemy za szczęśliwe wiaderko na wodę. Nie każdy jest w stanie wydać 11.90zł na wiaderko na wodę:))

Najbliższy tydzień: zawodnicy zdaję sobie sprawę, że jest przedłużony weekend majowy jednak chciałbym bardzo byście poświecili ten wolny czas na trening. Pamiętajcie aby w wolnym dniach...

Zadanie dla zawodników:

1. w poniedziałek 30 minutowy trucht

2. do poniedziałku każdy z zawodników wysyła mi emaila na adres naprzodlipiny.kontakt@interia.pl (dostaniecie zwrotnego emaila z planem ćwiczeń na najbliższy tydzień).

Termin zajęć w najbliższym tygodniu:

1. 2 maj (środa) godz. 10.00 Orlik,

2. 2 maj (środa) godz. 18.00 mecz z I drużyną (bardzo zależy mi by na tym mecz byli:Trener Tomek, Kulej, Korba, Buli, Rogal, Maku, Myrcik, Kozik, Bora, Łukasz, Hala, Bryła, Słota, Szafa, Bystrz, Przemek Garba, Bartek oraz Domin. Zawodnicy tacy jak Kamilek, Gasz, Kuza, Stasiu i Jezior mile widziani:) - sami widzicie jakim dysponujemy potencjałem aby to wszystko w końcu wypaliło potrzeba częstych treningów. Białe koszulki...