dzisiaj: 106, wczoraj: 202
ogółem: 1 266 187

Dwa oblicza Naprzodu! Orły lepsze od Jastrzębia!!!

• autor: bobel1983, 2012-05-25 11:13

Świetna pierwsza połowa i totalny "piach" w drugiej w wykonaniu gospodarzy. Tak w skrócie można opisać dzisiejszy mecz na szczycie katowickiej A-Klasy Naprzodu Lipiny z Jastrzębiem Bielszowice. Naprzód po bramkach Romka Gawendy i Marka Świerczyny wygrał 2:1 (2:0) i zdobył kolejne 3 punkty. Goście w 65min. zdobyli kontaktowego gola. Bardzo dobrze na przedpolu i na linii zagrał Krzysiek Dziemiera który kilkakrotnie ratował gospodarzy z opresji! Więcej poniżej!!!

Początek spotkania był dosyć wyrównany z lekką przewagą gości, którzy lepiej radzili sobie w środku pola. Jednak nic praktycznie z tego nie wynikało prócz niecelnych strzałów z dystansu. Po tym okresie do głosu doszły Orły. Gol na 1:0 padł po dokładnym zagraniu M. Pawłowskiego na 16 metrze do R. Gawendy który uderzył nie do obrony! Potem jeszcze kilkakrotnie gospodarze próbowali strzelać z dystansu, lecz dobrze bronił bramkarz gości. Kolejną bardzo dobrą okazję do podwyższenia rezultatu miał K. Durasiewicz jednak jego strzał z ok. 10m świetnie obronił bramkarz Jastrzębia. W końcu w 38min. po strzale M. Świerczyny z 16 metrów piłka odbija się jeszcze od pleców zawodnika Jastrzębia i wpada do siatki i jest 2:0! Dominacja gospodarzy w pierwszej połowie była zdecydowana i zakończyła się zasłużonym prowadzeniem Naprzodu 2:0.

W przerwie trener gości dokonał dwóch zmian w składzie. Drugie 45 min. zaczęło się od huraganowych ataków gości którzy postawili wszystko na jedną kartę. Już pierwsza akcja mogła zakończyć się zdobyciem gola lecz na posterunku był Krzysiek Dziemiera. Naprzód zaś ograniczył się do wyprowadzania kontr które kończyły się niecelnymi podaniami bądź przejęciem piłki przez obrońców Jastrzębia. Bramka kontaktowa padła po strzale z ok. 16 metra w 65 min.. Piłka po strzale odbiła się od poprzeczki a potem od nogi interweniującego Dziemiery i wpadła do bramki. Po tym golu kibicom Naprzodu  przypomniał się mecz „Orłów” ze Sparta Katowice. Wtedy to też Naprzód prowadził do przerwy 2:0 by w końcu przegrać 2:3. Na szczęście dla gospodarzy zawodnicy Jastrzębia razili nieskutecznością bądź bardzo dobrze bronił wspomniany Krzysiek Dziemiera. Ostatnie 10min to mądra gra Naprzodu którzy w końcu zaczęli utrzymywać się przy piłce i zyskiwali cenne sekundy. Wywalczyli kilka rzutów rożnych i w końcu zagrozili bramce gości (R. Serek, K. Durasiewicz, M. Boryczko) mieli swoje okazje. Wynik meczu do końca nie uległ już zmianie i Naprzód pokonał Jastrząb 2:1. Zwycięstwo dało Naszym awans na 3 miejsce w tabeli. Do drugiego w tabeli Kolejarza na 2 kolejki przed końcem sezonu nadal tracimy 4 punkty. Walczymy o awans do końca!!!