dzisiaj: 329, wczoraj: 269
ogółem: 1 265 651

Górnik Wesoła II - Naprzód Lipiny II 3-0 (1-0)

• autor: bobel1983, 2012-05-28 13:29

W niedzielne południe przy lejącym skwarze z nieba rezerwy naszego klubu wybrały się na mecz z w-ce liderem rozgrywek drużyną Górnika Wesoła. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3-0 (1-0) jednak Orliki znów pokazały, walkę z pełnym zaangażowaniem i sercem...

Wynik trochę za wysoki, Orliki rozegrały dobry mecz, pierwszą bramkę straciliśmy w 44 minucie po strzale z rzutu wolnego (co by nie powiedzieć strzał zawodnika Wesołej był przedniej urody). Bramkę straciliśmy w momencie kiedy mecz się wyrównał. Początek należał zdecydowanie dla gospodarzy, jednak w naszej bramce kapitalnie bronił Kamil Stalmach. Druga połowa to już zdecydowana przewaga naszej drużyny, zawodnicy Górnika cofnęli się na własną połowę i wyprowadzali bardzo groźne kontry (w końcówce meczu zdobyli po nich 2 bramki). Orliki ambitnie walczyły o wyrównującego gola jednak piłka po strzale naszych zawodników albo mijała bramkę Górnika albo strzał był blokowany przez zawodników z Wesołej. W drugiej połowie wykonywaliśmy 8 rzutów rożnych, po jednym z nich jeszcze przy stanie 0-1, obrońca gospodarzy o mało umieścił by piłkę we własnej bramce. Dobrą okazję miał Damian Kwiecień będąc sam na sam nie zdecydował się na strzał z pierwszej piłki i bramkarz zdążył wybić piłkę. Bardzo aktywny był w tym dniu Dominik Watoła, za szybki dla obrońców gospodarzy i sędziów bocznych, którzy co chwila odgwizdywali spalonego, nawet w sytuacji kiedy nasz zawodnik wychodził z własnej połowy boiska. Orliki zostawiły bardzo dużo zdrowia, do pierwszych minut grając nieustępliwie.  Ponadto w meczu tym nie mogli wystąpić czterej podstawowi piłkarze rezerw a na dodatek Hala otrzymał bardzo szybko żółtą kartkę za urojony faul a następnie sędzia zagroził mu, że każdy kolejny faul skończy się na wyrzuceniu z boiska. Z tego powodu już 30 minucie Robert (najlepszy zawodnik na boisku wygrał wszystkie pojedynki jeden na jeden), musiał opuścić plac gry. W końcówce boisku musieli opuścić Darek Gaszi i Robert Kuza (najczęściej faulowani zawodnicy w naszej drużynie).

Chłopcom za walkę i ambitną grę należą się wielkie brawa, przegrali z drużyną, którą bez wątpienia należy do najlepszych drużyn w naszej lidze.  Kilku zawodników rozegrało dobry mecz np. Buli, Breguła czy Jezior, jednak najlepszym zawodnikiem był Marcin Makowski (zawodnik, który pracował na całej szerokości i długości boiska).

Do zakończenia ligi pozostały 2 kolejki i chciałbym byście jeszcze raz się chłopcy zmobilizowali, po 7 czerwca (czyli ostatnim meczu z Kamionką) będzie blisko 2 miesiące na odpoczynek, uciechy i inne przyjemności.

Plan zajęć na najbliższe 2  tygodnie:

1. wtorek 29 maja 2012r. godz. 17.00 (trening obowiązkowy, pamiętajcie trening wtorkowy jest najważniejszy).

2. czwartek 31 maja 2012 r. godz. 17.00 (Orlik, trening obowiązkowy na sztucznej murawie, kolejny mecz ligowy gramy na sztucznej murawie i będzie to takie zapoznanie się z boiskiem o takiej nawierzchni).

3. piątek 1 czerwca 2012 r. godz. 17.00 (ul. Łagiewnicka 80).

4. 3 czerwiec 2012 r. (niedziela)  mecz ligowy z UKS Szopienice wyjazd godz. 9.30 (mecz 11.00).

5. poniedziałek 4 czerwca 2012 r. godz. 17.00 (ul. Łagiewnicka 80 - trening obowiązkowy),

6. wtorek 5 czerwca 2012 r. godz. 17.00 (ul. Łagiewnicka 80, trening obowiązkowy).

7. czwartek 7 czerwca 2012 r. (czwartek) godz. 18.00 mecz ligowy z Kamionką Mikołów - ostatni mecz ligowy.