ŚKS Naprzód Lipiny - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 2 gości

dzisiaj: 796, wczoraj: 925
ogółem: 1 398 968

statystyki szczegółowe

Najnowsza galeria

Mobilna Akademia Młodyc Orłów
Ładowanie...

Buttony

Aktualności

Źle się dzieje w Naprzodzie, zmiana prezesa?

  • autor: bobel1983, 2012-07-06 09:43

Prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski chce zmian w Naprzodzie Lipiny. - Apeluję bardzo mocno do prezesa Reincharda Piontka o rezygnację z funkcji – powiedział na briefingu prasowym Kostempski. - W przeszłości prezes miał zasługi dla klubu, ale ostatni czas pokazał, że zarządzał nim słabo – dodał. Więcej poniżej:

O problemach w klubie wiadomo już od dłuższego czasu. Naprzód musiał sobie ostatnio radzić bez dofinansowania z miasta, bo nie spełniał wymogów formalnych, by wziąć udział w konkursie. Po prostu nie był wpisany w Krajowym Rejestrze Sądowym. - Normalnie załatwienie formalności trwa trzy miesiące, a Naprzodowi zajęło to osiemnaście – dziwił się Dawid Kostempski. - Taka sytuacja wynikała wyłącznie z nieporadności zarządu – uzupełniał.

Wymienił również inne zaniedbania ze strony świętochłowickiego klubu. Jednym z nich było zaciągnięcie kredytu na bieżące wydatki, tyle że bez żadnego pokrycia finansowego.

Kostempski zapowiedział, że w najbliższym czasie wystąpi do Urzędu Skarbowego o kontrolę przy Łagiewnickiej. - Prezes nie składał rocznego zobowiązania podatkowego CIT, a był to jego obowiązek – przyznał prezydent. Ponadto klub nie ubezpieczył swoich zawodników od nieszczęśliwych wypadków, co wydaje się rzeczą oczywistą.

Pojawia się pytanie czy Naprzód w ogóle przetrwa, a drużyny przystąpią do rozgrywek w najbliższym sezonie.
- Bez płynności finansowej klub na pewno będzie miał problemy, ale może pozyskać fundusze z zewnątrz, np. od sponsorów. Tyle że każdy kto będzie chciał zainwestować w klub, musi mieć przejrzystość w jego działaniu – tłumaczył Dawid Kostempski. - W klubie są ludzie, którzy poradziliby sobie z tym zadaniem - zapewniał.

W klubie działają dwie sekcje - piłkarska (dwie drużyny w Klasie A i Klasie B) oraz bokserska.

Reichard Piontek funkcję prezesa pełni od 12 lat i został wybrany przez Walne Zgromadzenie, które może go odwołać.

Więcej o problemach Naprzodu przeczytasz w świętochłowickim dodatku do Dziennika Zachodniego w piątek, 13 lipca

ŹRÓDŁO: WWW.NASZEMIASTO.PL


  • Komentarzy [2]
  • czytano: [730]
 

autor: adik7swiony 2012-07-06 10:17:03

Profil adik7swiony w Futbolowo Zapraszam do przeczytania artykułu na swiony.pl


autor: Cezar200rp 2012-07-07 14:56:38

Profil Cezar200rp w Futbolowo Witam, panowie zawodnicy Naprzodu (zwłaszcza II drużyny)proszę spokojnie podejść to tej publikacji. W poniedziałek zbiera się Zarząd klubu, na który również zostałem zaproszony. Tam będą ustalane działania w zakresie poprawy sytuacji w klubie. Ja osobiście uważam, że powinno dojść do rozmów na linii klub Prezydent miasta. Co do zmian to na pewno są konieczne ale nie na stanowisku prezesa...


Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Zegar

Reklama

Losowa galeria

Derby cz 5
Ładowanie...

Kalendarium

16

12-2019

pon.

17

12-2019

wtorek

18

12-2019

środa

19

12-2019

czwartek

20

12-2019

piątek

21

12-2019

sobota

22

12-2019

niedziela