ŚKS Naprzód Lipiny - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 32 gości

dzisiaj: 681, wczoraj: 439
ogółem: 1 397 928

statystyki szczegółowe

Buttony

Aktualności

Oświadczenie klubu

  • autor: bobel1983, 2012-07-10 09:34

 

Z obrad Członków Zarządu Klubu.

W dniu wczorajszym zebrał się Zarząd Klubu, w trakcie spotkania członkowie zarządu podjęli decyzje ...

mające na celu poprawę sytuacji klubu oraz przygotowanie oświadczenia na zarzuty skierowane przez Prezydenta miasta Świętochłowic w kierunku działalności członków Zarządu Klubu a w szczególności jego Prezesa pana Rainharda Piontka. Podsumowano ostatni rok i jak wynika z danych statystycznych klub mimo trudności finansowych odniósł duży sukces sportowy (min. I drużyna otarła się o awans do Klasy Okręgowej, powstała drużyna rezerw złożona z samych młodzieżowców, powstała grupa rocznika 2001 i 2002. Dzisiaj klub liczy około 150 czynnych zawodników (w roku ubiegłym około 50) i z każdym dniem liczba ta rośnie. Na wyraźną prośbę Pana Prezydenta przygotowano Strategię klubu na rok 2012 i 2013 uzyskano wpis do Krajowego Rejestru Sądowego, o czym poinformowano Urząd Miasta i Panią Wiceprezydent. Klub pomimo braku jakiegokolwiek wsparcia finansowego ze strony miasta uczestniczył w obchodach Dni Świętochłowic oraz I Pikniku Organizacji Pozarządowej (Udział w tych uroczystościach wiązał się z kosztami, które sfinansowali trenerzy oraz osoby współpracujące z klubem). W trakcie spotkania zaproponowano trenerowi drugiej drużyny Panu Robertowi Pluta członkostwo w Zarządzie oraz wyznaczono go do kontaktów z mediami.

Jednak w sprawie oświadczenia Prezydenta Miasta Świętochłowic w dniu dzisiejszym tj. 10 lipca 2012 o godzinie 16:00 w siedzibie klubu Prezes udzieli wywiadu lokalnej telewizji oraz gazecie. Zapraszamy osoby zainteresowane.

 

Oświadczenie Zarządu Klubu ŚKS „Naprzód –Lipiny „

 

Oświadczenie Pana Prezydenta Miasta Świętochłowice Dawida Kostempskiego w sprawie klubu sportowego Naprzód Lipiny jest nieadekwatne do realiów panujących w klubie. Owszem klub nie zarejestrował działalności w Krajowym Rejestrze Sądowym w czasie 3 miesięcy, jednak nie wszystko zależało od osób zajmujących się dokumentacją związaną z KRS-em ( m.in. dokumenty które należało sprostować datowane były na lata 96, a więc były to dokumenty stare, które wymagały dostosowania do obecnie panujących przepisów).


Odnośnie kredytu, który rzekomo zaciągnął Prezes klubu informujemy że Prezes Klubu  w osobie Rainhard Piontek nie zaciągnął żadnego kredytu.

Pan prezydent w swym wystąpieniu zarzucił członkom Zarządu i Panu Rainhardowi Piontkowi spożywanie alkoholu na terenie klubu, co miało skutkować interwencją policyjną. Zdarzenie o którym może mówić Prezydent miało miejsce w październiku 2011 roku jednak przybyli na miejsce funkcjonariusze policji KMP w Świętochłowicach faktu spożywania alkoholu przez trenerów prowadzących zajęcia z młodzieżą nie potwierdzili. W celu potwierdzenia powyższej informacji odsyłamy do Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach.

Kolejną kwestią, którą podniósł Pan Prezydent było ubezpieczenie piłkarzy w klubie:

większość klubów piłkarskich nie jest ubezpieczona ponieważ wiąże się to z dodatkowymi  kosztami. Klub musiał wybrać na co przeznaczyć środki finansowe, które posiadał.

 Mimo, iż ubezpieczenie jest ważne i istotne to środki przeznaczono na rejestrację zawodników oraz zgłoszenie ich do rozgrywek w sezonie 2011/2012. Mimo dużych kosztów ubezpieczenia zawodników, klub w najbliższym czasie będzie czynił starania aby zawodnicy byli ubezpieczeni.

Wypadek o którym wspomniał  na łamach mediów Pan Prezydent  owszem miał miejsce, lecz wypadek ten zdarzył się podczas meczu wewnętrznego pomiędzy pierwszą a drugą drużyną. Klub nie finansuje leczenia poszkodowanego w wyniku nieszczęśliwego wypadku zawodnika. Członkowie klub Naprzód Lipiny pomagają w zakresie swoich kompetencji aby zawodnik jak najszybciej wrócił do pełni zdrowia oraz uprawiania sportu.

Celem najważniejszym wszelkiej działalności osób związanych z klubem jest to aby młodzież z najuboższych dzielnic Świętochłowic (Lipin i Chropaczowa) mogła dostać szanse dobrego rozwoju poprzez sport( Piłka Nożna). Potwierdza się to tym że od grudnia roku 2011 trenerzy współpracują z klubem i młodzieżą poświęcając wiele czasu zupełnie za darmo, ponadto członkowie oraz przyjaciele klubu na co dzień dbają o utrzymanie porządku na obiekcie oraz w swym zakresie wykonują prace remontowe.

Na koniec: Apelujemy do Pana Dawida Kostempskiego Prezydenta Miasta Świętochłowice aby przelał środki lub umożliwił przelanie tych środków w innej formie, tak aby zawodnicy z grup A-klasowej, B-klasowej oraz dzieciaki z rocznika 1999-2002 mogły wystartować w rozgrywkach ligowych w sezonie 2012/2013 Termin zgłoszenia drużyn do rozgrywek mija 16 lipca bieżącego roku. Całkowity koszt zgłoszenia zawodników wynosi ok. 4000 złotych.

Pozostałe sporne sytuacje proponuję się rozstrzygać w formie dialogu na linii Zarząd Klubu (Prezes) a Urząd Miasta Świętochłowic (Prezydent Miasta).

 

 

                                                        Robert Pluta

                                               (osoba wyznaczona z ramienia klubu

do kontaktów z mediami)


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [1114]
 

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Zegar

Reklama

Losowa galeria

Ostatni mecz i zakończenie sezonu 2013/2014
Ładowanie...

Kalendarium

15

12-2019

niedziela

16

12-2019

pon.

17

12-2019

wtorek

18

12-2019

środa

19

12-2019

czwartek

20

12-2019

piątek

21

12-2019

sobota