dzisiaj: 199, wczoraj: 97
ogółem: 1 265 252

Punkty cieszą. Gra do poprawy!

• autor: bobel1983, 2012-09-01 18:57

Naprzód Lipiny pokonał dziś 4:1(2:0) MK Górnik Katowice. Orły już do przerwy prowadziły 2:0 po bramkach Roberta Plocha i Dawida Gadomskiego. Po przerwie kibice mogli przeżyć małe "deja vu" z meczu ze Śląskiem Świętochłowice. Goście w 60min. zdobyli gola kontaktowego i prowadzili grę kilkukrotnie zagrażając bramce Krzyśka Dziemiery. Na szczęście nic już do Naszej bramki nie wpadło. Zaś Naprzód za sprawą Dawida Gadomskiego w 90min i Janusza Wesołego w 94min wygrywa te spotkanie 4:1!  Więcej poniżej:

Mecz rozpoczął się od obicia słupka bramki Krzyśka Dziemiery które obudziło miejscowych do szybszego poruszania się po boisku. Orły swoją szansę na zdobycia gola mają w 4 min. Rzut rożny wykonywał Dawid Gadomski który idealnie obsłużył Robert Ploch a ten kąśliwym strzałem daj prowadzenie. Kolejne minuty to szaleńcze ataki Naprzodu. Lecz bądź brakowało szczęścia lub bramkarz MK-i dwoił się i troił między słupkami zatrzymując strzały Serka, Gadomskiego,Boryczki, Świerczyny. Goście nastawili się na kontry które mogły im przynieść wyrównanie w 30min. W sytuacji sam na sam K.Dziemiera wychodzi obronną ręką. Stare piłkarskie powiedzenie, że "Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić" znalazło odzwierciedlenie 4 minuty później. D.Gadomski minął kilku obrońców i uderza z "16" po "długim rogu" nie dając szans bramkarzowi gości i było 2:0. Do końca pierwszej połowy wynik nie ulega zmianie choć okazji dla Naprzodu nie brakowało.

Po przerwie na boisku znów oglądaliśmy nieudolny Naprzód. Podobny do meczu ze Śląskiem. Goście widząc, że można coś jeszcze w tym meczu ugrać zaczęli śmiało atakować. Po licznych błędach w obronie gospodarzy katowiczanie zdobywają gola kontaktowego po rzucie wolnym i celnej główce w 60min. Po tym golu obie drużyny zaczęły atakować. Gospodarze w końcu się przebudzili i stworzyli kilka sytuacji podbramkowych lecz znów dobrze interweniował bramkarz gości. Katowiczanie najlepszą sytuacje mieli ok 80min. Zawodnik MK-i nie trafił do pustej bramki z 3 metrów gdy nie był nawet atakowany!!! W 90 min Marek Świerczyna rozpoczął kontrę i idealnie podał do Gadomskiego który z 5 metrów pakuje piłkę pod poprzeczkę i było 3:1! Bramka na 4:1 to kolejna kontra Naprzodu gdzie w sytuacji 2 na 1 M.Świerczyna podaje do J.Wesołego a ten ustala wynik na 4:1 dla Naprzodu!!!

Wynik na pewno cieszy lecz martwi postawa Naprzodu w drugich "45 minutach" tym bardziej, że przytrafia się to drugi raz z rzędu. We wtorek 4.09.2012r kolejne emocje piłkarskie przy Łagiewnickiej 80. W 2 rundzie Pucharu Polski Naprzód Lipiny będzie podejmował Rozwój II Katowice który obecnie gra w "okręgówce".

Początek meczu o 16:00! ZAPRASZAMY!!!