dzisiaj: 378, wczoraj: 269
ogółem: 1 265 700

Orliki pokazały charakter

• autor: bobel1983, 2012-09-02 02:39

Orliki w sobotnim meczu pokazały charakter mimo, że po 60  minutach przegrywały z Kamionką Mikołów 0-3, zdołały wyrównać 3-3 a ostatnią bramkę zdobył bramkarz Naprzodu Krystian Kasza w 92 minucie meczu!!!!!!!!!!!

Mecz rozpoczął się pechowo dla naszej drużyny, po faulu (który widział tylko sędzia meczu) rywale wykonywali rzut wolny z odległości ok. 20 metrów. Kapitan drużyny z Mikołowa kapitalnie uderzył i w 5 minucie było 0 -1. Od pierwszych minut było widać, że lepiej operujący piłką zawodnicy z Lipin zdominują rywali. Co chwila byliśmy świadkami składnych akcji przeprowadzanych na jeden kontakt i przy dużej szybkości. Brakowało tylko dokładnego ostatniego podania lub kapitalnie bronił bramkarz Kamionki. Bardzo dobrze w tej fazie meczu grali Tomasz Golly, Mateusz Bystrzowski, Robert Kuza i Robert Pleszak a zwłaszcza Bartek Breguła. Kiedy wydawało się, że musi w końcu paść bramka na 1-1, w 15 minucie w zamieszaniu gospodarze zdobyli drugą bramkę. Teraz rywale już całkowicie cofnęli się na własną połowę i tylko wybijali piłkę byle dalej. Nasza drużyna jednak nadal grała swoje, dużo piłkę, szybko i do przodu. Swojej szanse mieli Robert Kuza, Łukasz Grzesik, ładnie z wolnego przymierzył Dominik Watoła, po główce Mateusza Bystrzowskiego zawodnik z Mikołowa wybił piłkę z bramki ręką (niestety uszło to uwadze sędziom). Na przerwę zawodnicy Naprzodu schodzili z wynikiem 0 -2. Jednak było widać, że jeszcze w tym meczu powalczą... niestety po kilku składnych akcjach rywale zdobyli 3 bramkę (dla większości zawodnik Mikołowa był na 10 metrowym spalonym) po akcji sam na sam z naszym bramkarzem. 5 minut później sędzia dyktuje rzut karny za rzekomy faul Roberta Kuzy (obaj zawodnicy zderzyli się w polu karnym). Zawodnik z Mikołowa nie wykorzystał jedenastki, sytuacja ta dodała wiary młodym lipinianom, którzy z jeszcze większą determinacją walczyli o korzystny wynik. Pressing na całym boisku, rywale stosują prostą taktykę ustawili się w 9 przed polem karnym i tylko wybiją piłkę byli wyżej i byle dalej. 65 minuta meczu po kolejnym faulu rywali Robert Pleszak wrzuca piłkę z rzutu wolnego, dopada do niej Mateusz Bystrzowski i jest 1-3 , Orliki łapią kontakt. W bardzo dobrej sytuacji znajduje się Dariusz Gaszi jednak bramkarz jakimś cudem paruje jego strzał na rzut rożny. 80 minuta meczu w polu karnym zawodnik Mikołowa fauluje i Robert Kuza doprowadza z rzutu karnego do stanu 2 - 3. Teraz to Orliku już praktycznie nie opuszczają połowy boiska gospodarzy, często uciekających się do fauli. Grający bardzo wysokim presingiem piłkarze z Lipin nie pozwalają rywalom wyprowadzić akcji. Sędzia dolicza 4 minuty, seryjnie Orliki wykonują rzuty wolne, pod pole karne drużyny Mikołowa wbiega Krystian Kasza, duże zamieszanie i jest gollllllllllll!!!!!!!!!!!!!!!! radość i euforia jaka zapanowała w obozie drużyny gości była nie do opisania. Gospodarze wznawiają grę, Orliki natychmiast odbierają piłkę i przeprowadzają składną akcję, prawy obrońca Mateusz Adamczyk oddaje mocny strzał jednak piłka przelatuje centymetry obok słupka bramki Mikołowian. Sędzia kończy mecz wynik 3 -3,  jednak okoliczności w jakich nasza drużyna odmieniła losy meczu wzbudziły ogólny podziw licznie zgromadzonej publiczności. Nasi zawodnicy zebrali wielkie brawa od naszych kibiców jak i kibiców gospodarzy. Taki mecz na pewno wzmocni naszych młodych piłkarzy, którzy w tym meczu pokazali charakter...

W meczu tym zagraliśmy w składzie: K. Kasza - M. Adamczyk, M. Słota (D. Gaszi), A. Romanowski, R. Pleszak, P. Jeziorski (Ł. Grzesik), M. Bystrzowski, T. Golly, R. Kuza, B. Breguła (K. Gondek), D. Watoła (T. Pękacz).

Ciężko wybrać dzisiaj jednego najlepszego zawodnika jednak z e względu na charakter bramki Krystian Kasza zostaje MVP - meczu. (ponadto bardzo dobry mecz zagrali Buli, Grzesik, Pleszi, Bartek  oraz 2 środkowych pomocników Bystrzu i Gollik),

Plan zajęć na najbliższy tydzień:

1. poniedziałek 3 września 2012 godz. 17.00

2. środa  5 września godz. 17.00

3. czwartek  6 września godz. 17.00

4. sobota 8 września godz. 11.30 mecz ligowy ze Spartą Katowice (mecz transmitowany w  telewizji).