dzisiaj: 117, wczoraj: 557
ogółem: 1 265 996

Krystian Kasza show!!!

• autor: bobel1983, 2012-09-09 02:30

Jeżeli jest Ci nudno, to zawsze może wyjść z domu, usiąść na trybunach stadionu Naprzodu Lipiny i mocno dopingować Orlik, pewne jest, że nuda cię nie dopadnie. Z takiego założenia wyszli w tym sezonie piłkarze rezerw naszego klubu. Znów po horrorze odnieśli końcowy sukces, tym razem pokonali Spartę II Katowice a zwycięską bramkę głową zdobył bramkarz Krystian Kasza (był to jego drugi kolejny gol w drugim kolejnym meczu). a więc czy mogło być w sobotę nudno...

Mecz rozpoczął się od zdecydowanej przewagi gospodarzy, chociaż po wygraniu w poprzedniej kolejce piłkarzy Sparty z Aks-ą aż 5-1 spodziewaliśmy się otwartej gry naszych sobotnich rywali. Orliki spokojnie konstruowali akcje ofensywne i co chwila stwarzali sobie dogodne sytuacje do zdobycia gola. Bardzo dobrze funkcjonowały skrzydła naszego  zespołu (Pleszi - Kuza oraz Domin - Buli)  oraz blok defensywny (Roman - Słociński), rywale nie dochodzili do sytuacji strzeleckich więc nasz bramkarz niemiłosiernie się wynudził. Nasi piłkarze często strzelali na bramkę rywali jednak strzały te były mało precyzyjne i bronił je bramkarz  lub mijały celu. W końcowych minutach I połowy doskonałą sytuację zmarnował Tomasz Golly, który chybił z kilku metrów, chwilę potem Kamil Gondek przedarł się środkiem boiska, jednak chyba za szybko oddał strzał, czym nie sprawił kłopotów bramkarzowi Sparty. W końcówce doszło do bardzo groźnie wyglądającej sytuacji, Dominika z premedytacją kopnął zawodnik z Katowic co skończyło się poważną kontuzją naszego piłkarza. Początek drugiej połowy to szturm Orlików na bramkę Sparty i wielki błąd obrońców Naprzodu, zawodnik gości wyszedł na czystą pozycję, jednak Krystian Kasza wybronił strzał rywala. Do końca meczu piłkarze z Katowic nie oddali już strzału na naszą bramkę. Orliki grający na dużej szybkości coraz częściej spychały Katowiczan na własne przedpole. Kapitalny mecz rozgrywał Tomasz Golly, Gaszi i Buli, wspomagani przez Jeziora (to był Jezior jakiego zawsze chcielibyśmy  oglądać) co róż zagrażali bramce Sparty.  Sunął atak za atakiem, kibice co chwila zrywali się z miejsc. Swój dzień miał jednak bramkarz gości, bronił bardzo skutecznie i szczęśliwie. Sytuacji sam na sam po kapitalnej akcji Pleszi - Golly - Bystrz nie wykorzystał Łukasz Grzesik. Niesieni żywiołowym dopingiem Lipinanie postanowili powalczyć o pełna pulę, ich przewaga nie podlegała dyskusji. Kiedy do końca mecz było 5 minut a wynik brzmiał 0 - 0, piłkarze Naprzodu wykonywali kolejny rożny.  Pod bramkę pofatygował się Krystian Kasza, kapitalna wrzutka Roberta Pleszaka i Kaszol szczupakiem zdobywa zwycięską bramkę. Radości piłkarzy i kibiców Naprzodu nie da opisać się słowami to trzeba było zobaczyć... Po dołożeniu 3 minut sędzia zakończył mecz, pierwszy mecz Orlików przed własną publicznością i pierwsze 3 punkty, po meczu w którym byliśmy na pewno lepsi od Sparty.

W meczu zagraliśmy w składzie: K. Kasza - M. Adamczyk , M. Słota (Tkacz) A. Romanowski, R. Pleszak, P. Jeziorski, T. Golly, M. Bystrzowski, R. Kuza (B. Breguła), D. Watoła (Ł. Grzesik), K. Gondek (D. Gaszi).

MVP meczu: Krystian Kasza

Bardzo dziękuję zawodnikom za realizację nałożonych zadań, dawno już nie rozegraliśmy meczu na tak niskim poziomie błędów własnych i przy tak dużej przewadze. Ciężki trening zaczynają przynosić efekt ale do doskonałości jeszcze daleka droga, dlatego spotykamy się 3 razy w tygodniu: wtorek, czwartek, piątek godz. 17.00 w czwartek zagramy mecz wew. lub z I drużyną. Mecz ligowy niedziela godz. 11.00 z liderem rozgrywek Ślavią II (która w niedziele gra o 11.00 na AKS-ie warto wybrać się na mecz o podejrzeć rywali).

Panowie osobiście bardzo chciałbym by we wtorek na treningu byli wszyscy łącznie z tymi piłkarzami, którzy leczyli kontuzje lub mieli drobne urazy.

W trakcie meczu zbierane były cegiełki na naszą ekipę. Po meczu cegiełki zważono i okazało się, że ich masa wynosi 94... zakupimy z tego napoje izotoniczne.

Gratulację dla kibiców za doping i pomoc w organizacji meczu!!!!!!!!!!!!!!!!!!