W sobotę w 9 kolejce Orliki rozegrały mecz z rezerwami

Wawel Wirek, po dość jednostronnym widowisku

zwyciężyły 3-1 (1-0). Było to trzecie spotkanie

rozegrane w tym sezonie na naszym boisku

i 3 zwycięstwo Orlików, bilans bramek 6-2.

Od pierwszych minut sobotniego meczu było widać, jakie cele miały obie drużyny, Orliki chciał za wszelką cenę zdobyć 3 punkty, rywale wywieź co najmniej punkt (czytaj przegrać w najmniejszych rozmiarach). Więc gra toczyła się pod dyktando grających w białych strojach zawodników Naprzodu. Już w pierwszej akcji meczu Dariusz Gaszi oddał kapitalny strzał,jednak piłka minimalnie poszła obok słupka. Kilka minut później po składnej akcji całego zespołu znów Gaszi ładnie uderzył,tym razem bramkarz sparował piłkę na rzut rożny. Idealna centra Roberta Pleszaka i Gaszi trafia w poprzeczkę. Kilka minut później akcja prawą stroną mocna centra Dominika Watoły i tylko centymetrów brakło by obrońca gości wpakował piłkę do własnej bramki. Goście robili co mogli aby odciąć od podań Tomka Gollego i Gasziego, jednak w drużynie z Łagiewnickiej 80, jest kilku zawodników odpowiedzialnych za rozgrywanie, a w szczególności lewy obrońca Pleszi, który rozegrał piłkę z bardzo aktywnym Kamilem Gondkiem, pociągnął jeszcze kilka metrów i wrzucił w pole karne, tam jak spod ziemi wyrósł prawy obrońca - kapitan Mariusz Adamczyk i szczupakiem zdobył gola na 1-0. W pierwszej połowie bardzo dobrze grali właśnie wspomniany Adamczyk, Pleszi i Gondek. Golly i Gaszi musieli toczyć ciężkie boje z kilkoma zawodnikami Wawelu. Obroną kierował Robert Kuza i czynił to w taki sposób, że Krystian Kasza był bezrobotny. Grając po długich namowach na pozycji defensywnego pomocnika Bartek Breguła rozbijał wszystkie akcje zaczepne i dokładnie wprowadzał piłkę do gry, co pozwalało naszej drużynie groźnie atakować. Bartek chyba przekonał się do nowej roli w zespole i na pewno wzmocni rywalizację na tej pozycji. II połowa to już innym mecz, Orliki za wszelką cenę chciały utrzymać wynik stąd też akcji było dużo mniej. Dopiero dokonane zmiany za , Romana Gawendę, Łukasza Grzesika i Dominika Watołę weszli Robert Ploch i Daniel Śliwa a w szczególności bardzo aktywny tego  dnia Kamil Rogalewicza (kilka razy mógł lepiej przymierzyć, widać jednak, ze choroba zrobiła swoje  i piłka poszybowała nad bramką) znów groźnie atakowaliśmy. W 72 minucie  Daniel Śliwa 2 minuty po wejściu na plac gry podwyższył na 2-0 (asysta Kamila Gondka, który do końca powalczył z obrońcami Wawelu, by wyłożyć jak na tacy 16 latkowi z Lipin piłkę). Daniel w środę kończy 17 lat i zrobił sobie miły prezent. Na 3 minuty do końca (chyba nie potrzebnie) Krystian Kasza pobiegł na rzut rożny, kontra Wawelu, duże zamieszanie i 2-1. Bramka to podrażniła Orlików (rywale zaryzykowali i zostawili bez krycia Tomka Gollego i Darka Gasziego, Tomek idealnie podaje a Darek strzela 3-1  i koniec tego meczu. Meczu na pewno fajnego dla kibiców, dużo się działo , w pierwszej połowie kilka fantastycznych akcji, kilka fajnych strzał no i bramki, które mogą być ozdobą niejednego meczu w wyższej klasie rozgrywkowej. Trudno było wybrać MVP meczu, gdyż kliku zawodników zagrało na wysokim poziomie ale wybrano według sztabu trenerskiego Bartka Bregułę.(Dziękuję Romanowi Gawenda i Robertowi Ploch, wspomogliście Orlików i również przyczyniliście się do zdobycia tych punktów).

Ze swojej strony panowie bardzo dziękuję, za zaangażowanie i wolę walki do końcowego gwizdka (trochę z Kaszą namieszaliśmy - ale poniosło nas:), obiecujemy z Krystkiem, że było to ostatni raz ....).

Zajęcia wtorek i czwartek 17.00 Orlik, zbiórka 16.30 klub, piątek 16.00 Łagiewnicka (bardzo zależy mi zawodnicy, po chorobach i kontuzjach wrócili już do zajęć, liczę, że wykurują się Przemek Garba, Bystrzu, Seba i Łukasz Goły. W wtorek do zajęć powraca Patryk Korbaś i wreszcie Krystian będzie miał konkurenta).

24 października badania przechodzą Robert Kuza godz. 12.00 , Mateusz Kozik, Marcin Makowski i Łukasz Borawski godz. 12.00 rejestracja od godz. 7:30 należy posiadać kartę NFZ i trzej ostatni skierowanie do lekarza medycyny sportowej. Badania wiadomo - Bytom ul. Piłsudskiego  67, czyli tam gdzie zawsze.

Do zawodników: trener chciałby dać szanse gry wszystkim zawodnikom, jednak czasami to wydarzenia na boisku, decydują o konkretnych zmianach, musicie to zrozumieć i brać przykład z takich zawodników jak Bartek Breguła czy Kamil Gondek, też mieli kłopoty z wywalczeniem meijsca w składzie, ale ciężką i systematyczną pracą miejsca te wywalczyli).

Przypominam, o składkach które będą w całości przeznaczone na autobus (mecz z 1FC Katowice 16.00, sobota, jeżeli do tego czasu wszystkie sprawy będą załatwione, będzie to mecz  II i III drużyny.  Jest propozycja aby kibice pojechali z nami autobusem, mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się ten wyjazd zorganizować. Będzie to zarazem ostatni mecz wyjazdowy Orlików w tym sezonie. Koszt wyjazdu dla kibiców w granicach 10/15 złotych w zależności od liczby kibiców (autobus może pomieścić 50 osób). Zawodnicy zaproście swoje partnerki/rodziny. Można telefonicznie rezerwować miejsca. Myślę, że nie jest to wielki koszt a chłopcy na pewno zrobią wszystko, by 3 godziny spędzone na meczu z nimi na długo zapadły kibicom w pamięci:).