dzisiaj: 51, wczoraj: 202
ogółem: 1 266 132

Kolejne zwycięstwo Orlików

• autor: bobel1983, 2012-11-05 09:50

Na zakończenie I rundy Orliki pokonały na własnym stadionie drużynę rezerw Pogoni Imieli 3-1 (3-0), bramki zdobyli Kamil Gondek -2  i Dariusz Gaszi.

Było ta zarazem 4 zwycięstwo naszej drużyny na własnym boisku (bilans 4 mecze 12 punktów, bramki 9 - 3).

Po meczu tym rezerwy Naszego Klubu zajmują III miejsce (jednak w przypadku walkoweru z drużyną Kontry, zakończymy I rundę prawdopodobnie na pierwszym miejscu)

Pierwsza połowa to koncert zawodników z Łagiewnickiej szybkie, składne akcje i walka na całej szerokości boiska, piękne gole ..

W sobotę Orliki zgrały fantastyczną I połówkę meczu , mimo, że personalnie byliśmy bardzo osłabieni. W meczu tym nie mogli wystąpić Mateusz Bystrzowski, Dominik Watoła, Przemek Garba, Kamil Rogalewicz a przede wszystkim Bartek Breguła (o leczących kontuzję Patryku Jeziorskim i Tomku Pękaczu nie wspominając). Jednak zawodnicy, dotychczas grający  mniej pokazali, że wart na nich stawiać. Od pierwszej minuty, Orliki przejęły inicjatywę i przeprowadzali ładne i skuteczne akcje,3 minuta piłka wędruje jak po sznurku, Kuza, Grzesik, Pleszi, Gaszi i w końcu Kamil Gondek wychodzi na czystą pozycję, strzela i 1-0!. Kilka minut później podobna akcja, tym razem prawą stroną Adamczyk, Iwańczok i Darek Gaszi podwyższa na 2-0. Nie mija 5 minut a Darek Gaszi zagrywa do Kamila Gondka a ten zdobywa gola. Jest dopiero 23 minuta a już gospodarze prowadzą 3-0, goście nie potrafią przeciwstawić się wysokiemu pressingowi zawodnikom Naprzodu, często spychani we własne pole karne uciekają do fauli lub wybić na rzut rożny. Stałe fragmenty są jak wiadomo mocną stroną rezerw naszego klubu i często dochodzi do groźnych sytuacji. Robert Pleszak dobrze zagrywa piłkę minimalnie pudłują Adrian Romanowski, Łukasz Grzesik. W 30 minucie meczu idealna centra i Łukasz Grzesik strzela na 4-0, niestety sędzia dopatrzył się faulu jednego z Lipinian. Później sędzia jeszcze nie uznaje 2 bramek Orlików, mimo, że z boku wydawało się, że nie byli na spalonym. Do przerwy 3-0 ale to najniższy wynik z możliwych. Druga połowa to trochę inny mecz, było widać, ze Orliki myślą o tym by jak najszybciej zakończyć mecz. Mimo, tego w kilku sytuacjach powinni podwyższyć wynik (Gsszi nie trafia z 3 metrów, Godni wychodzi 2 razy sam na sam, Adamczyka blokuje rozpaczliwe kapitan Imielina). W końcówce przy dużej nieporadności  obrońców Naprzodu goście zdobyli bramkę. Koniec meczu 3-1,  było to czwarte kolejne zwycięstwo Orlików na własnym boisku, bilans bramek 9-3 (gratulacje panowie). Jesteśmy przyzwyczajani do tego, że drużyny przyjeżdżające na boisko przy Łagiewnickiej 80, z góry grają defensywnie jednak zawodnicy Pogoni Imieli, byli najmocniejszą ekipą z jaką graliśmy (dziwne tylko, że zajmują ostatnie miejsce w lidze, bo na prawdę dobrze grali). Piłkarzem meczu został Robert Kuza, jednak wielu innych zawodników zagrało na bardzo wysokim poziomie jak np. Gondi, Pleszi czy debiutujący Bąbel (Tomasz Iwańczok). Dziękuję, również kibicom za gorący i głośny doping - dla takich kibiców jak mawiają Orliki warto grać. Po meczu odbyło się spotkanie integracyjne, które trwało do białego rano (nieobecni, niech żałują, działo się .., strumieniami lał się złocisty napój a śpiewom nie było końca, wszak było co świętować zajęliśmy 3 miejsce ale jak wiemy, może być jeszcze lepiej dla zawistnych/złośliwych i tym, którzy nie mogą zrozumieć jak można osiągać wyniki sportowe mimo wielu trudności: Imprezka odbyła się w wynajętym lokalu : zawodnicy naszego klubu nie odprawiają imprez w klubie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) .

Najbliższy trening wtorek godz. 17.00 Orlik, zbiórka w klubie.