dzisiaj: 197, wczoraj: 97
ogółem: 1 265 250

Orliki znów wygrały

• autor: bobel1983, 2012-11-18 10:28

Na Łagiewnicą przyjechała drużna Ślaska Świętochłowice, drużna rezerw pokonała A-klasową ekipę. Mający zdecydowaną przewagę nasi piłkarze pokazali jak są dobrze przygotowani do sezonu. Okazałe zwycięstwo było możliwe dzięki bramkom Bartka Breguły,Kamila Gondka i Daniela Śliwy.

W sobotę byliśmy świadkami, dobrego meczu, w obu ekipach wystąpili zawodnicy, którzy rzadko pojawiali się na boiskach podczas pierwszej rundy. Mimo, tego jak przystało na "derby" nie brakowało dramaturgii, walki, składnych akcji i pięknych bramek. Nie można również zapomnieć, o żywiołowym i głośnym dopingu kibiców Naprzodu. W meczu tym mieliśmy również okazję sprawdzić nowe ustawienie (szkoda, że sędzia już w 15 minucie usunął z boiska Łukasza Grzesika), kluczowego zawodnika naszej drużyny. Pierwsza połowa meczu to kapitalne 45 minut w wykonaniu Bartka Breguły i co najważniejsze piękna bramka. Kilka akcji w wykonaniu Orlików musiało podobać się. Druga połowa to troszkę innym mecz ale z boiska schodzili kolejno podstawowi piłkarze rezerw Naprzodu (Romanowski, Gaszi, Watoła, Gondek, Breguła, Adamczyk, dodatkowo w meczu tym nie zagrali Rogal, Jezior, Bystrzu, Bytom, Golly , Garba). Przewagę osiągnęli zawodnicy Śląska, którzy jednak nie stwarzali sytuacji bramkowych. Nastawieni na grę z kontry gospodarze stworzyli sobie kilka sytuacji strzeleckich po jedne z nich Paweł Kubasa idealnie zagrał na głowę Kamila Gondka a ten powyższa na 2-0 (był to pierwszy gol zdobyty głową przez tego zawodnika). Na 3-0 do podwyższył Daniel Śliwa (17 latek, który w końcówce meczu odpowiedzialny był za rozgrywanie akcji i robił to bardzo dobrze). Gratuluję panowie dobrego meczu i do wtorku.

W naszych barwach wystąpił nowy nabytek klubu (lewonożny zawodnik, mogący grać na środku lub boku pomocy, zrobił na nas bardzo dobre wrażenie, w jednym przypadku minimalnie chybił uderzając piłkę głową).

Dziękuję rywalom za wyrażenie zgody na rozegranie meczu.