ogółem: 1 265 788

Orliki zdemolowały Lidera

• autor: bobel1983, 2013-04-20 22:59

Sparta Katowice II (lider) - Naprzód Lipiny II (Orliki) - 1 - 6

bramki: Krystian Kasza 2, Kamil Gondek - 2, Mariusz Adamczyk, Adrian Romanowski - po 1.

po tym meczu znów jesteśmy Liderem i to jakim - grając w drugiej połowie w 10 zdobyliśmy 3 bramki, piłkarz meczu Krsytian Kasza, który po czerwonej kartece dla Jarosława Hladika wszedł do bramki,wybronił 3 trudne piłki a potem strzelił gola na6-1 z rzutu karnego. Brawo chłopcy jestem z was dumny.!!!!!!!!!!!!!!!!!! Hej Naprzód hej, hej ole ole....nasza...

Już w pierwszej minucie meczu Krystian Kasza wyszedł na czystą pozycję jednak za bardzo wyrzucił się do linii bocznej i jego strzał stał się łatwym łupem bramkarza gospodarzy. Nasi zawodnicy za wszelką cenę chcieli zdobyć gola i zbytnio zaangażowali się w akcje ofensywne, zapominając o obronie własnej bramki. W 10 minucie rywale wszyli kontrą i skończyło się faulem 30 metrów od naszej bramki. Zawodnik Sparty uderzył na bramkę i piłka trafiła w poprzeczkę, dobijający zawodnik Sparty ponownie trafił w poprzeczkę,  po czym Mariusz Adamczyk wybił piłkę na rzut rożny. Wykonujący rzut różny zawodnik drużyny gospodarzy znów trafił w poprzeczkę.  Po teju akcji nasi zawodnicy w obronie grali praktycznie bezbłędnie. Po przejęciu piłki wyprowadzaliśmy zabójcze kontry po jednej nich w 24 minucie Krystian Kasza zdobył bramkę, w 27 minucie oglądaliśmy chyba najpiękniejszą akcję meczu, piłkę w obronie ładnie rozegrali Łukasz Grzesik, Adrian Romanowski, Michał Męczyński, w końcu piłka trafiła do Dariusza Gaszi a ten przerzucił piłkę do Mariusza Adamczyka. Kapitan naszej drużyny wyszedł sam na sam z bramkarzem i technicznym strzałem podwyższył wynik na 2-0. Zawodnicy Sparty rozpoczęli od środka, szybki stracili piłkę i w 28 minucie Kamil Gondek podwyższył na 3-0. W 41 minucie po ewidentnym faulu na Arturze Pękale zawodnik z Katowic wyszedł na czystą pozycję i zdobył gola na 3-1.

Druga połowa rozpoczęła się od błędu naszego bramkarza Jarosława Hladika, który w końcowej fazie musiał faulować napastnika gospodarzy. Sędzia nie mógł postąpić inaczej jak dać Jarkowi czerwoną bramkę. Z konieczności do bramki wszedł Krystian Kasza i wybronił piłkę zmierzającą nieuchronnie do naszej bramki. Z każdą chwilą mimo, gry w osłabieniu przejmowaliśmy inicjatywę i w końcu zaczęliśmy zdobywać kolejne gole. Na 4-1 podwyższył Kamil Gondek, potem po rzucie rożnym Adrian Romanowski zdobył bramkę na 5-1 (był to 5 kolejny gol popularnego Romana w piątym kolejnym meczu), na 6-1 z rzutu rożnego wynik ustalił Krystian Kasza, niewątpliwie bohater Orlików.

Chyba przed meczem nie zakładaliśmy tak efektownego zwycięstwa, jednak nasza przewaga nie podlegała dyskusji (był to z kolei 8 kolejny mecz naszej drużyny bez porażki – 6 wygranych i 2 remisy). Po tym meczu znów jesteśmy liderami B- klasy.

Brawo panowie i brawa dla naszych żywiołowych kibiców.

Szkoda tylko, że w meczu tym złamania nogi doznał Bartek Breguła (życzymy szybkiego powrotu do zdrowia). Poważnych urazów doznali również Adrian Romanowski i Robert Kuza, mamy nadzieje , że wrócą do zdrowia w najbliższej kolejce.

Skład: Jarosław Hladik czk. (Krystian Kasza MVP) – Mariusz Adamczyk żk, Adrian Romanowski, Łukasz Grzesik żk.Artur Pękała żk, Michał Męczyński żk.(Bartek Breguła, Tomasz Pękacz), Dariusz Gaszi (70 min. Adam Zając), Robert Pleszak, Robert Kuza,

Treningi w tym tygodniu:

1. Wtorek, godz. 17.00
  2. Środa godz. 17.00
  3. Piątek godz. 17.00
  4. Sobota godz. 14.00 mecz ligowy z Slavią II Ruda Śląska ( w meczu tym będziemy mogli skorzystać z pomocy zawodników I drużyny, którzy w najbliższy weekend pauzują).