dzisiaj: 158, wczoraj: 205
ogółem: 1 914 297

Orliki nie zwalniają tempa!

• autor: bobel1983, 2013-05-12 17:54

W niedzielę 12 maja 2013 roku, Orliki na własnym boisku odprawili z kwitkiem kolejnego rywala. Tym razem na Łagiewnickiej 80 poległa drużyna Kontry Katowice. Wynik 3-1 (2-1) bramki zdobyli Adrian Romanowski, Tomasz Golly i Kamil Gondek. Po tym meczu powiększyliśmy przewagę nad kolejnymi rywalami, Spartą do 7 punktów, Kontrą do 8 i 1FC Katowice do 11. W tej sytuacji tylko kataklizm może pozbawić nas awansu do A-klasy. Był to nasz 12 mecz bez porażki (10 wygranych i 2 remisy) z rzędu. Gratuluję panowie dobrego meczu, zwłaszcza okresu między 10 a 40 minutą, który był wprost fantastyczny, nie tylko zdobyliśmy w tym czasie dwie bramki ale gra była na bardzo wysokim poziomie...patrząc z boku wygląda to jak dobrze funkcjonująca maszyna ()drużyna), której pracę regulują odpowiednio poruszające się trybiki  (zawodnicy).

To już 12 mecz z rzędu, w którym Orliki nie doznały porażki (10 wygranych i 2 remisy), ponadto był to 8 mecz na naszym boisku bez porażki (7 wygranych i 1 remis) oraz 5 wygrana z rzędu w tej rundzie. Przed meczem zakładaliśmy, ze będzie to trudno spotkanie ale podeszliśmy do niego bez strachu. Obawiając się drużyn grających na poziomie KP Kontra, nie mielibyśmy czego szukać w A-klasie. Rywale rozpoczęli bardzo szybko i zdecydowanie, my z kolei za dużo sił rzuciliśmy do ataku i w drugiej 2 minucie katowiczanie mogli zdobyć gola, jednak świetnie zachował się nasz bramkarz Jarosław Hladik. 2 minuty później jednak znów zapomnieliśmy o obronie własnej bramki i stało się 0-1. Tylko osoby goszczące l raz na naszym boisku mogły założyć, ze załamanie to chłopaków z Łagiewnickiej 80. Orliki niczym tajfun zepchnęły rywali we własne pole karne i bramki były tylko kwestią czasu. Po rzucie różnym wyrównał Adrian Romanowski a za chwilę po rzucie wolnym gola zdobył Tomek Golly. Dwie bramki ze stałych fragmentów gry, w których wykonaliśmy kawał dobrej pracy. Potem gra wyrównała się, mimo tego jeszcze mogliśmy podwyższyć wynik meczu. Do przerwy 2-1, o przerwie już w 5 minucie dobrze zapowiadającą się naszą akcję ręką zatrzymał zawodnik Kontry i otrzymał żółty kartonik, a że był to jego już drugi otrzymał czerwona kartke. Rywale w 10 nie byli w stanie zagrozić naszej bramce, chociaż nieźle radzili sobie w środku pola. Jadoslaw Hladik długimi momentami pozostawał bezrobotny. Orliki z kolei co chwila mogli podwyższyć wynik meczu, jednak brakowało w kilku przypadkach skuteczności lub zimnej krwi. Nie zabrakło jej Kamilowi Gondkowi, który po pięknej zespołowej akcji , Pleszi, Bystrzu i Golly na jeden kontakt, piłka trafia do Daniela Sliwy, a ten pokazuje jak bardzo jest szybki, wpada w pole karne, wykłada piłkę jak na tacy Krystianowi Kasza, ten przepuszcza ją miedzy nogami a Gondi przykłada nogę i jest 3-1.Niesieni gorącym dopingiem nasi zawodnicy zakonczyli ten mecz zwycięsko 3-1.

Skład:Jarosław Hladik, Mateusz Bystrzowski, Adrian Romanowski, Łukasz GrzesikMVP Artur Pękała, Tomasz Golly, Dariusz Gaszi (Adam Zająć) Michał Meczynski (Robert Pleszak, Sebastian Kołodziejski), Kamil Gondek, Dominik Watoła (Daniel Sliwa), Krystian Kasza.Gratuluję panowie i dziękuję kibicom za doping...Treningi: wtorek i czwartek godzina 17.00 sobota lub piątek grill (ustalimy to na dzisiejszym treningu)

ustalono: grill w piątek godz. 17.00 zbiórka pod klubem, chętni do pomocy proszę w czwartek zgłosić się do trenera Szczepana.