mecz odbędzie się na Łagiewnickiej 80 już  10 września 2013r.

Naprzód Lipiny: Krystian Kasza, Mariusz Adamczyk (75min. Adam Wencel), Adam Zając, Robert Kuza, Robert Pleszak, Michał Męczeński (75.Artur Pękała), Tomasz Golly, Dariusz Gaszi, Adam Ociepka (70min. Wojciech Kpyciok), Mateusz Bystrzowski, Roman Gawenda (55min. Kamil Gondek).

trener: Robert Pluta

Rep. Śl.Oldbojów: Mirosław Dreszer, Jarosław Zadylak, Janusz Bodzioch (72min. Adam Goździcki), Mirosław Widuch, Mirosław Smyła, Jacek Trzeciak, Dariusz Gęsior, Jerzy Brzęczek, Jan Woś, Mariusz Śrutwa (60min. Piotr Mrozek), Radosław Gilewicz.

trener: Zdzisław Podedworny

widzów: ok. 300

W czwartkowe popołudnie Orły na własnym stadionie w I rundzie Pucharu Polski, zmierzyły się z Rep. Śl. Oldbojów.  Rywal bardzo trudny i mający zamiar jak najdłużej pozostać w tych rozgrywkach. Jednak nikt, chyba nie spodziewał się takie przebiegu meczu. Młodzi piłkarze Naprzodu (grający w większości, jeszcze rok temu w B-klasie, jak wiadomo, z dużymi sukcesami - mistrzostwo ligi w czerwcu 2013 roku), nie wyszli na boisko wystraszeni,. Wręcz przeciwnie od początku zaczęli realizować założenia taktyczne, a taktyka była prosta - jak najdłużej grać piłką, zmusi rywala do biegania i rozciągać grę. Mecz w pierwszej połowie, musiał podobać się licznej i głośnej grupie miejscowych kibiców. Dużo ładnych składnych akcji i to po obu stronach boiska. Zawodnicy i jednej i drugiej strony, próbowali strzałami z dystansu zdobyć bramki. Bliżej gola byli gospodarza, lecz piłka mijała minimalnie światło bramki RŚO lub skutecznie interweniował Mirosław Dreszer (jak w przypadku strzałów Darka Gaszi czy Tomasza Gollego). W 30 minucie meczu sytuację na gola miał Mariusz Śrutwa, jednak Krystian Kasza kapitalnie obronił. W końcu nastąpiła 41min. meczu szybka akcja Orłów, Tomasz Golly podał do Adama Ociepki (debiut w oficjalnym meczu w barwach Naprzodu) i 1-0. Trybuna oszalała...po raz pierwszy....

Druga połowa rozpoczęła się od ataków gości, jednak ataki te były skutecznie rozbijane, przez kapitalnie grających defensorów Naprzodu (Michał Męczeńskiego, Mariusza Adamczyka, Roberta Kuzę, Adama Zająca czy Roberta Pleszaka). Każda przerwana akcja rozpoczynała się wyprowadzeniem szybkiej kontry i tak w 54 min. " tąpnęło" po raz drugi, po szybkiej akcji, na strzał zdecydował się Tomasz Golly, bramkarz RŚO nie utrzymał piłki w rękach a Roman Gawenda (dla którego trener przygotował nową pozycję - środkowego napastnika), zdobył gola na 2-0. Nie minęło 5 minut a Kamil Gondek po zespołowej akcji podwyższył na 3-0, kapitalną asystę zaliczył Adam Ociepka (Kamil przebywał na boisku ok. 2 minut, wcześniej zmieniając Romana Gawendę). Goście próbowali odrobić straty, jednak wtedy swój mecz rozpoczął Krystian Kasza, bronił dosłownie wszystko (był to na pewno jeden z meczów, który na długo zostanie w jego pamięci). Z kolei Orły nie zapomniały starego piłkarskiego porzekadła: najlepszą obroną jest atak i po kolejnej akcji, tym razem indywidualnej w 68 min. za sprawą Tomasza Gollego podwyższyli na 4-0. Bramka ta zapewniła awans Orłom i nawet kontaktowy gol Radosława Gilewicza nie zmienił oblicza meczu. Nadal trwała wyrównana gra, z lekką przewagą gospodarzy, którzy jeszcze kilka razy mogli skuteczniej zakończyć swojej akcję. Orły są w drugiej rundzie i z tą grą mogą liczyć się w tych rozgrywkach. Wszyscy zawodnicy zasłużyli na duże brawa, podobnie jak świetnie reagujący na wydarzenia boiskowe miejscowi kibice, którzy dostroili się do poziomu naszych piłkarzy. Po meczu usłyszeliśmy dużo pochwał pod ze strony przeciwników Orłów.

O tym meczu jeszcze na pewno będzie się długo mówiło w naszym mieście a już 10.09.2013r. w II rundzie Pucharu Polski dojdzie do meczu:

Naprzód Lipiny - Śląsk Świętochłowice...czy trzeba coś dodawać aby trybuny przy Łagiewnickiej 80 ponownie się zapełniły:).

red.

Orły trenują w tym tygodniu: poniedziałek, wtorek i czwartek godz. 17.00

Z uwagi na fakt, że będziemy w tej chwili walczyć na dwóch frontach, w sobotnim meczu na pewno dojdzie do zmian w składzie, więc, tylko od waszego podejścia do treningów zależeć będzie kto wyjdzie w sobotnim meczu z MK Katowice na boisko. Mecz  zostanie rozegrany o godz. 11.00 przy ul. Łagiewnickiej 80. W poniedziałek jest test, i nie wyobrażam sobie aby ktoś ominął te zajęcia...zawodnicy pracujący na zmianę popołudniową ten test zaliczają o godz. 10.30