dzisiaj: 183, wczoraj: 557
ogółem: 1 266 062

SKS Naprzód Lipiny - Ruch II Chorzów 1-5 (1-3)

• autor: bobel1983, 2013-09-26 16:19

W meczu III rundy Pucharu Polski , Naprzód uległ na własnym boisku rezerwą Ruchu Chorzów. Orły pokazały charakter i mimo, że kończą przygodę z pucharami to zasłużyli na wielkie brawa i licznie zgromadzona tego dnia publiczność (bardzo fajnie dopingująca obie ekipy) podziękowała im za grę i te wcześniejsze mecze gromkimi brawami.

Był to bardzo dobry mecz, trzymający w napięciu do końcowego gwizdka. Pierwsza połowa zdecydowanie należała do zawodników Ruchu, gospodarze wyszli na boisku bardzo usztywnieni i po 20 minutach przegrywali 0-3. Dla osób rzadko przychodzących na mecze Orłów mecz mógł się już zakończyć, jednak Orły podniosły się z kolan i ruszyły do boju. W 31 minucie Dawid Gadomski zdobył gola na 3-1. 35 minuta meczu szybka kontra Naprzodu Tomasz Golly zagrał do Roberta Kuzy jednak ani on ani zamykający akcję Adam Ociepka nie sięgnęli piłki. W ostatniej akcji pierwszej połowy rzut wolny wykonywał Robert Kuza idealna centra i Tomasz Golly przestrzelił z 5 metrów. Druga połowa to istna nawałnica zawodników Naprzodu (oczywiście zawodnicy Ruchu pokazali, że wiedzą co z piłką robić) i w 50 minucie Tomasza Gollego najlepszego zawodnika na boisku zawodnik z Ruchu z faulował w polu karnym. rzutu karnego jednak nie wykorzystał dotychczasowy pewniak Robert Kuza. Nie załamało to piłkarzy Naprzodu, za chwilę Robert Pleszak zakręcił obrońcami Ruchu jednak zbyt lekko strzelił. 5 minut później rzut wolny pośredni z 16 metrów wykonywali Lipinanie jednak Gaszi przestrzelił. Ruch wyprowadzał groźne kontry po jednej z nich Krystian Kasza pokazał, że jest nietuzinkowym bramkarzem, wybronił trzy strzały w jednej akcji w tym dwa z 5 metrów (czekamy tylko na film z tego meczu, bo na pewno wrzucimy tę paradę na youtube i za pewne będą bite rekordy oglądalności). Zawodnicy Naprzodu w końcowej fazie meczu grali już 3 napastników i nadziali się na dwie skuteczne kontry Niebieskich. Wynik 1-5 na pewno za wysoki a zawodnicy Naprzodu pokazali charakter i nie przeciętne umiejętności. Szkoda tylko, że sędziowie wypadli tak słabo, Ruch był faworytem i pomóc ze strony sędziów na pewno była im nie potrzebna, a tak pozostał spory niedosyt, dla tych którzy nie mogli być na mecz zapraszamy do oglądania na ŚTM TV......

Skład Naprzodu: Krystian Kasza - Mariusz Adamczyk (70 minuta Łukasz Grzesik), Adam Zając, Robert Kuza, Przemysław Garba (50 minuta Robert Pleszak), - Michał Męczęński - Tomasz Golly MVP, Dariusz Gaszi - Kamil Gondek (60 minuta Adrian Romanowski), Adam Ociepka (50 minuta Mateusz Bystrzowski)

rezerwowi: Adrian Pękała, Piotr Fila, Roman Gawenda, Paweł Kulejewski