Mecz z Kolejarzem

• autor: bobel1983, 2014-02-09 16:46

Mecz sparingowy: Kolejarz Katowice - Naprzód Lipiny 1-2 (0-1)

bramki: Darek Gaszi (2), 7 min. Paweł Kulejewski obronił rzut karny!!!.

Plan treningów: pon, śr, piątek godz. 17.00 (klub), pon, wtorek - basen (godz. 18.00), czw. godz. 16.00 (siłownia - sauna), piątek godz. 19.00 tr. bramkarski i dla chętnych zawodników z pola (hala ul. Walisa),

W dniu 8 lutego 2014 r. Orły rozegrały pierwszy mecz sparingowy a rywalem była 4 drużyna Katowickiej A-klasy - Kolejarz Katowice. orły wygrały 2-1 po dwóch bramkach Darka Gaszego.Sparing , był przerywnikiem po tygodniu ciężkich treningów i było gołym okiem widać, że zawodnicy Naprzodu mieli problemy z dokładnościom. Mecz rozpoczął się od błędów Lipinian od obronie. W 7 minucie po zagraniu ręką przez Roberta Kuzę, gospodarze egzekwowali rzut karny. Paweł Kulejewski wyczuł intencje strzelca i obronił rzut karny. Z każdą minutą rosła przewaga zawodników Naprzodu i wreszcie w 23 minucie swoja szybkość wykorzystał Adam Ociepka, dograł idealnie do Darka Gaszego a ten nie dał szans bramkarzowi Katowic na skuteczną interwencję. Druga połowa to już zdecydowana dominacja Orłów, Lipinanie podeszli bardzo wysokim pressingiem i stworzyli sobie kilka akcji na podwyższenie wyniku. W końcu po zespołowej akcji Dariusz Gaszi zdobył drugiego gola. W 70 minucie po zamieszaniu w polu karnym, sędzia po raz drugi wskazał na 11 metr, tym razem zawodnik Katowic zdobył gola jednak dość szczęśliwie. Paweł Kulejewski wyczuł intencję strzelca i miał piłkę właściwie na rękach, piłka jednak wtoczyła się do bramki. W meczu tym było widać, że zawodnicy Naprzodu bardzo poważnie (ostro) walczą o miejsce w podstawowej 11, stąd może dużo nerwowości w ich poczynaniach na boisku jak i poza nim. Zadaniem dla sztabu trenerskiego I drużyny, będzie teraz wykorzystanie tej nadmiernej energii swoich zawodników podczas zajęć i kolejnych meczów kontrolnych. Bardzo dobrze na boisku radzili sobie: Paweł Kulejewski, Adam Ociepka, Roman Gawenda, Kamil Gondek,  Dominik Watoła czy młody Sebastian Domeradzki.

Skład: Paweł Kulejewski - Michał Słota (Adam Wencel), Robert Kuza, Roman Gawenda (kpt), Artur Pękała (Tomasz Domeradzki) - Adrian Romanowski (Mateusz Bystrzowski )(Sebastian Orlikowski), Dariusz Gaszi (Wojciech Kopyciok), Michał Męczeński (Krystian Korbaś), Adam Ociepka, Robert Pleszak (Dominik Watoła) - Kamil Gondek