Rozbark Bytom - Naprzód Lipiny 2-5 (1-1)

W piątkowy wieczór 21.02.2014 r. Orły rozegrały kolejny mecz

sparingowy, tym razem rywalem była drużyna Rozbarku Bytom,

Naprzód odniósł pewne i wysokie zwycięstwo 5-2,

bramki zdobyli: Kamil Gondek - 2, Dominik Watoła,

Mateusz Pawłowski i Robert Pleszak - po 1.

Naprzód zagrał w składzie:

Paweł Kulejewski (46min. Adrian Pękała) - Mariusz Adamczyk (60 min. Adam Wencel), Robert Kuza (30 min. Roman Gawenda), Piotr Fila, Robert Pleszak - Adam Ociepka (70 min. Paweł Kubasa), Michał Słota (60 min. Adrian Romanowski), Dariusz Gaszi, Mateusz Pawłowski, Dominik Watoła - Kamil Gondek.

Orły rozpoczęły od wysokiego pressingu, po odbiorze piłki szybko przedostawali się pod pole karne gospodarzy i stwarzali sobie dogodne sytuacje strzeleckie. Brakowało skuteczności a po pierwszych 20 minutach mogło być już 0-3. Gospodarze z kolei nastawili się na kontry i kilka razy również zagrozili bramce Pawła Kulejewskiego, bramkarz Naprzodu był jednak na posterunku. Bardzo dobrze na boisku radzili sobie Dariusz Gaszi oraz Mateusz Pawłowski (nowy nabytek drużyny). Z przodu bardzo dobrze współpracowali Dominik Watoła oraz Kamil Gondek, z każdą chwilą budzili się do gry kolejni zawodnicy gości (Ociepka, Adamczyk, Fila, Słota - zagranie piętą w 40 minucie stadiony świata). Jednak po jednej z kontr, brak zrozumienia pomiędzy obrońcami a bramkarzem Orłów skutkował utratą gola. Kilka jednak minut później po filmowej akcji Orłów, wymiana piłki na jeden kontakt , 40 metrowe podanie Adama Ociepki, Kamil Gondek przyjmuje piłkę w pełnym biegu i oddaje celny strzał 1-1. Druga połowa to już całkowita dominacja zawodników z Łagiewnickiej 80, na 2-1 podwyższył Dominik Watoła po solowej akcji przez pół boiska (podającym był bramkarz Artur Pękała). Kolejną bramkę zdobył Mateusz Pawłowski znów po składnej akcji całego zespołu, potem Pleszak Robert, któremu koledzy z drużyny wypracowali akcję, że nie miał wyboru musiał trafić. Na 5 -2 podwyższy Kamil Gondek jeden z najlepszych zawodników na boisku. Na uwagę zasługuje fakt, iż cała drużyna grała i skupiła się na realizacji założeń taktycznych (co ostatnio było wielkim problemem). Debiutujący Mateusz Pawłowski oraz Paweł Kubasa (kiedyś już związani z Naprzodem) pokazali, że na pewno wzmocnią konkurencję w drużynie, a Pawłowski oprócz umiejętności odbioru piłki potrafi jeszcze skutecznie zakończyć akcję. W meczu tym nie zagrali min. Tomasz Golly, Mateusz Bystrzowski, Michał Męczeński oraz Tomasz Domeradzki - od poniedziałku wszyscy wracają do zajęć - więc będzie się działo na treningach, Łagiewnicka 80 w poniedziałek, wtorek oraz w czwartek o 17.00 znów będzie tętniła życiem ....

Z ostatniej chwili do zajęć wraca również Krystian Kasza - teraz sztab trenerski będzie miał z kogo stworzyć drużynę....Bramkarze trenują: poniedziałek 16.30 (klub, środa 17.00 i piątek 19.15 (hala).