bramki dla naszej dru¿yny zdobyli:

1-1 Tomasz Golly rz. karny; 66 minuta

2-1 Kamil Gondek g³ow± (asysta T.Golly); 72 minuta

Gratulujemy, ca³e ¦wiony w cieniu Or³ów :)

Mecz z liderem rozgrywek zawodnicy Naprzodu rozpoczêli bardzo ¼le, ma³o by³o wygranych pojedynków, szybko tracili pi³kê, mno¿y³y siê nie dok³adne podania. Gra Naprzodu by³a bardzo boja¼liwa, brakowa³o zw³aszcza zawodnika, który uspokoi³ by poczynania swoich kolegów. Mimo bardzo s³abego pocz±tku zawodników go¶ci, gospodarze nie potrafili stworzyæ sobie dogodnych sytuacji strzeleckich. Wszystkie ich akcje koñczy³y siê na 25 metrze przed bramk± Naprzodu. Nagle w 31 minucie meczu w polu karnym go¶ci £ukasz Grzesik zderzy³ siê z Krystianem Kasz± (zawiod³a komunikacja), w zdarzeniu tym ucierpia³ zawodnik gospodarzy, który bieg³ za Grzesikiem i sêdzia dyktuje rzut karny. Zdziwienie ogarnê³o wszystkich bez wzglêdu czy to by³ pi³karz MK czy Lipinian. Karny jednak to jeszcze nie gol, wykonuj±cy rzut karny gracz z Katowic trafi³ w poprzeczkê. Do przerwy obraz gry nie uleg³ zmianie, nadal górowali gospodarze. W przerwie w szatni Or³ów musia³y pa¶æ ostre i g³o¶ne s³owa,bo na boisku wesz³a inna dru¿yna. Wreszcie Lipinianie potrafili d³u¿ej przytrzymaæ siê przy pi³ce, wymieniæ kilka dok³adnych podañ, wygraæ pojedynek g³ówkowy czy biegowy. Kiedy wydawa³o siê, ¿e powoli role odwracaj± siê i to Naprzód jest bli¿y zdobycia bramki, dosz³o do kolejnej nie zrozumia³ej decyzji sêdziowskiej. Pi³ka przypadkowo odbi³a siê od Piotra Fili i Krystian Kasza z³apa³ j± do rêki. Gwizdek i rzut wolny po¶redni z 11 metrów, gospodarze nie wykorzystali tej znakomitej szansy, jednak Lipinianie nagle stanêli. Kilka rzutów ro¿nych wykonali zawodnicy MK i w koñcu po jednym z nich zdobyli gola. Mog³o wydawaæ siê, ¿e marzenia o 3 punktach dla Or³ów skoñczy³y siê. Gdy nagle sta³o siê co¶ co zaskoczy³o wszystkich, pi³karze w bia³ych koszulkach zaczynaj± graæ z takim zaanga¿owaniem i wol± walki jakiej dawno u nich nie by³o. Ka¿dy walczy za ka¿dego, gospodarze nie maj± metra wolnej przestrzeni, to teraz Lipinanie wygrywaj± wiêkszo¶æ pojedynków jeden na jeden. I w 66 minucie, w pole karne wbiega £ukasz Grzesik, bramkarz gospodarzy fauluje go i rzut karny. Tomasz Golly pewnie wykonuje jedenastkê, 1-1, ogromna rado¶æ w obozie go¶ci. To jednak nie koniec po kapitalnej akcji Golly - Ociepka - Wencel, te ostatni kapitalnie podaje na wolne pole, gdzie do pi³ki dochodzi Mateusz Paw³owski, bardzo mocno uderza na bramkê jednak pi³ka przelatuje minimalnie nad poprzeczk±. Jest 71 minuta meczu Tomasz Golly w polu karnym zakrêci³ obroñcami MK, wrzuci³ pi³kê na 11 metr, do pi³ki wyskoczy³ Kamil Gondek mocnym uderzeniem g³ow± zdoby³ gola na 2-1. To co jeszcze niedawno wydawa³o siê niemo¿liwe powoli staje siê faktem, Or³y z £agiewnickiej 80 mog± zdobyæ 3 punkty na boisku lidera. Kiedy up³ywa³y ostatnie minuty meczu, na boisku rodzi³a siê Dru¿yna, dru¿yna z³o¿ona z ch³opaków, gdzie ka¿dy walczy za ka¿dego, gdzie dla nikogo nie ma straconych pi³ek, gdzie gra cia³em i w¶lizgiem jest czym¶ normalnym, gdzie zawodnik rezerwy podpowiada koledze z boiska, gdzie ... to trzeba by³o zobaczyæ. Ta dru¿yna, która w tym dniu z takimi zawodnikami na stadionie lidera rozgrywek wygra³a mecz, to Naprzód Lipiny....

Lipinianie w tym meczu zagrali w sk³adzie:

Krystian Kasza - Adam Wencle MVP (80 minuta Adam Wencel), Roman Gawenda, £ukasz Grzesik, Robert Pleszak, Tomasz Domeradzki (46 minuta Kamil Gondek) - Micha³ S³ota (40 minuta Piotr Fila), Mateusz Paw³owski, Dariusz Gaszi, Tomasz Golly, Dominik Wato³a (64 mniuta Adam Ociepka)

Rezerwowi, którzy nie zagrali a byli czê¶ci± zwyciêskiej dru¿yny: Pawe³ Kulejewski (r.96), Sebastian Orlikowski (r.96) i Krystian Korba¶ (r.95)

Treningi: poniedzia³ek, ¶roda i pi±tek godz. 17.00

dla zawodników pracuj±cych: ka¿dego dnia godz. 10.00

dodatkowo: basen, si³ownia i sauna

treningi uzupe³niaj±ce: wtorek i czwartek godz. 17.00

autor: bkssparta 2014-03-30 23:29:37

Profil bkssparta w Futbolowo Dlaczego w Waszej tabeli MK ma 27 punktów? Powinna mieæ tyle co Sparta czyli 30...