奸御k 安i皻och這wice 3 - 1 (0-0), bramki dla Naprzodu, zdobyli:

1 - 1 Adam Ociepka 75 min

2 - 1 Dariusz Gaszi  80 min

3 - 1 Mateusz Kozik 88 min

Mecz móg si podoba licznie zgromadzonej widowni. Gospodarze 奸御k

zdoby prowadzenie ale potem Or造 z ζgiewnickiej 80 ruszy造 do boju i zdobyli 3 gole.

Niedziela 12 pa寮ziernika 2014 r. 安i皻och這wice ul. Bytomska 40, to tam rozegra造 si Derby naszego miasta. Mecz przyci庵n掖 na trybuny blisko 200 kibiców, co na mecz dru篡n A  klasowych jest nie lada wyczynem. Po jednej stronie MKS 奸御k (gospodarz), po drugiej 匠S Naprzód - Lipiny (go軼ie). Ci pierwsi bardzo nisko w tabela (jak na prezentowany poziom), ci drudzy na fotelu lidera. 奸御k móg wygra, Naprzód powinien, jednak Derby to Derby nawet te lokalne, wi璚 trudno by這 wskaza faworyta. Lepiej w mecz weszli pi趾arze go軼i, ju w 30 sekundzie meczu mogli prowadzi, kapitalne zagranie Adama Wencel, do pi趾i dobiega Kamil Gondek i staje w oko w oko z bramkarzem 奸御ka. Prób nerwów wygrywa jednak bramkarz gospodarzy. Mecz staje  si wyrównanym widowiskiem, ogl康ali鄉y walk o ka盥y metr boiska. Wida by這 ogromn determinacj u zawodników 奸御ka, Or造 gra造 bardzo zachowawczo, troch na stoj帷o, jakby chcieli da si wyszumie rywalom. Ma這 sytuacji bramkowych po jednej i drugiej stronie. Do przerwy 0-0, wynik ten nie zadowala trenera Orów, by這 bardzo g這郾o w szatni, co by這 s造cha nawet na trybunach. Druga po這wa rozpocz窸a si od zmiany w dru篡nie Naprzodu, w  miejsce Wojtka Kopycioka wszed Mateusz Kozik. Wydawa這 si, 瞠 Naprzód zaczyna uk豉da sobie rywala, spokojnie w obronie i coraz szybciej i dok豉dnej z przodu. I nagle szok, po prostym b喚dzie Adriana Romanowskiego (graj帷ego bardzo dobrze w tym meczu) Marek Szubert zdobywa gola dla gospodarzy, jest 52 minuta meczu. Od tego momentu budz si Or造, kolejne zmiany, na boisku pojawiaj si Adam Ociepka i Artur P瘯a豉. Coraz lepiej radz sobie w rozgrywaniu akcji dwaj boczni obro鎍y Naprzodu (Adam Wencel i Robert Pleszak), kapitalny mecz gra Mateusz Kozik, ataki go軼i s coraz gro幡iejsze.I wreszcie 75 minuta meczu kapitalny strza Adama Ociepki za pola karnego i 1-1. Mija kilka minut i w pole karne 奸御ka wpada Dawid Gadomski - faul i rzut karny na Orów. Pewnym wykonawc jest kapitan dru篡ny Dariusz Gaszi 79 min. i 2-1 dla Lipinan. Zdobyta bramka wywo豉豉 ogromn eufori na trybunach, by這 wida, 瞠 kibice go軼i s w przewadze. Zawodnicy 奸御ka próbowali jeszcze powalczy o korzystny dla siebie wynik, jednak ka盥a strata pi趾i grozi豉 strat kolejnej bramki, bo Naprzód wreszcie zacz掖 gra na miar swoich mo磧iwo軼i. Po jednej z akcji Adrian Romanowski, trafia w s逝pek bramki strze穎nej przez Damiana Wasiaka. Wreszcie w 88 minucie meczu Robert Pleszak przeprowadza kapitaln akcje, otrzymuje podanie od Artura P瘯a造, rusza na bramk, Adam Ociepka oraz Dawid Gadomski rozbiegaj si, obro鎍y 奸御ka pozostawiaj bez opieki Mateusza Kozika i w豉郾ie do niego pi趾 podaje Pleszak. Popularny "Ma逍ka" z zimn krwi przerzuca pi趾 nad bramkarzem i 3-1 dla Lipinian. Euforia w鈔ód zawodników, sztabu szkoleniowego oraz kibiców Naprzodu. Jeszcze w ostatniej akcji meczu Or造 powinny zdoby 4 bramk, jednak biegn帷y sam na bramk Adam Ociepka zamiast strzela poda niecelnie do Artura P瘯掖y a sta w odleg這軼i 7 metrów od bramki 奸御ka. Przed meczem trener Orów d逝go rozmawia z zawodnikami rezerwowymi (wiadomo liczna kadra, ka盥y chce gra), 瞠 to oni mog zadecydowa o wyniku meczu i tak faktycznie si sta這. To w豉郾ie Mateusz Kozik, Adam Ociepka, Artur P瘯豉 a pó幡iej Roman Gawenda dali bardzo dobre zmiany i przyczynili si do WYGRANEJ ORÓW w DERBACH 名I邛OCHΜWIC.

Or造 wygra造 i nadal lideruj A-klasie, chwa豉 pokonanym (jeszcze nie jednej dru篡nie z czoówki odbior punkty).

Sk豉dy:

奸御k: Damian Wasiak, Micha Jamnik MVP(Liszke Pawe 80 min), Mateusz Kaiser, Marcin Kuzia, Dawid Kubacki, Daniel Nowak, Damian Poprawa, Tomasz Pszonak (Ploch Robert 70min), Marek Szubert, Oskar Wernike, Szymon 砰wica - trener Janusz Kluge

Naprzód: Krystian Kasza, Adrian Romanowski, Piotr Fila, Robert Pleszak, Adam Wencel, Dariusz Gaszi (Roman Gawenda 80min.), Marek 安ierczyna, Wojciech Kopyciok (Mateusz Kozik 46min MVP), Kamil Gondek (Artur P瘯a豉 62 min.), Daniel Gondek (Adam Ociepka 52min.) Dawid Gadomski - trener Robert Pluta