ŚKS Naprzód Lipiny - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 6 gości

dzisiaj: 237, wczoraj: 279
ogółem: 1 395 398

statystyki szczegółowe

Najnowsza galeria

Mobilna Akademia Młodyc Orłów
Ładowanie...

Buttony

Aktualności

Podsumowanie sezonu cz. 2

  • autor: bobel1983, 2014-12-31 09:47

 

PODSUMOWANIE SEZONU

CZĘŚĆ II 

ZAPRASZAMY DO LEKTURY...

Podsumowanie I rundy sezonu 2014/2015 część II, w której opisany został przebieg rundy w wykonaniu I drużyny Naprzodu, gdzie poruszono najważniejsze wydarzenia rundy oraz przygotowanie do sezonu, ustalenia , taktyka i inne ciekawostki. W części tej mamy bezpośrednią oceną drużyny i jej funkcjonowania widzianą "oczami" Coacha. .

Przygotowanie do sezonu:

Mimo, że zawodnicy jako cała grupa nie uczestniczyli w obozie przygotowawczym do sezonu, to treningi które były prowadzone na własnych obiektach pozwoliły realnie myśleć o dobrej rundzie w wykonaniu moich zawodników. Kadra wzmocniona została przez Marka Świerczynę (powrót do klubu), Michała Mendera (bramkarza Stadionu Śląskiego), Daniela Gondka i Dawida Gadomskiego. Jednocześnie z kadry ubyli Tomasz Golly - najlepszy piłkarz poprzedniego sezonu (wybrał grę na hali w Clearex Chorzów), oraz Mateusze Pawłowski i Bystrzowski (praca za granicą). Sparingi przez sezonem wypadły poprawnie, odnieśliśmy 3 zwycięstwa raz remisując. W sparingach strzelaliśmy bardzo dużo bramek a jednocześnie mało traciliśmy (bilans 15-3). Zaczynał tworzyć się kolektyw, gole strzelało wielu zawodników, a kilku zawodników zagrało na nowych dla siebie pozycjach.

Początek, sezonu czego mogliśmy się spodziewać?

Liga liczy 13 drużyn, w której jest aż 3 spadkowiczów z klasy okręgowej (Jastrząb Bielszowice, Strażak Mikołów i Śląsk Świętochłowice), każda z tych drużyn na pewno planowała walkę o awans. Należy do tego grona dodać rezerwy drużyn grających w wyższych klasach rozgrywkowych. A więc silna A-klasa, każdy rywal trudny i każdy punkt ciężki do zdobycia. Rozpoczęliśmy od 3 wygranych meczów, w tym 8-0 ze Strażakiem Mikołów (bilans 9 punktów, 15 – 1 w bramkach). Pozycja lidera i start jaki mogliśmy sobie wymarzyć. Kapitalne mecze rozgrywali wtedy Artur Pękała, Dariusz Gaszi, Marek Świerczyna, Adam Ociepka czy Daniel Gondek no i bramkarze Kasza Krystian i Michał Mendera.

Dwie przegrane i zmiana systemu gry, poszukiwanie nowych rozwiązań:

Następne dwa meczu, zakończyły się naszymi porażkami 1-3 z Jastrząb Bielszowice i 1-3 z Kolejarzem w Katowicach. W meczach tych za bardzo chcieliśmy zdobyć 3 punkty, zawodnicy popełnili proste błędy, szwankowała skuteczność. Rywale nie otworzyli się przed nami, tylko czekali na kontry, my swoimi błędami pozwaliśmy im na wygrane. Mecze te zmusiły nas do odnalezienia innych rozwiązań taktycznych, które będziemy mogli wykorzystać w kolejnych meczach. Zmiana ustawienia na 4-4-2, kilka zmian personalnych i jeszcze w pierwszej połowie meczu z UKS Szopienice, przegrywając 0-2 drużyna nie funkcjonowała jak należy. Druga jednak połowa tego meczu przejdzie do historii Klubu, Orły zdobyły na wyjeździe 9 bramek, odnosząc zwycięstwo 9-2 (5 bramek zdobył Kamil Gondek)..zaczęło się znów coś zmieniać w mentalności zawodników, zaczynają traktować grę coraz poważniej..

Inny Naprzód, skuteczny z przodu i bardzo solidny w obronie:

Od meczu z Szopienicami, powstała drużyna, zawodnicy zmienili swoje nastawienie do gry w naszym klubie, wysoka frekwencja na treningach, dyscyplina i całkowite poddanie się reżimowi treningowymi z pełną realizacją założeń taktycznych podczas meczów ligowych. W kolejnych 6 spotkaniach wygrywamy 5 spotkań, jedno remisujemy 0-0 na bardzo trudnym terenie z Uranią II, bilans bramek 27-7. Dwa ostatnie mecze rozgrywamy na zero z tyłu, a 5 ostatnich meczach tracimy raptem 3 bramki. Gra bramkarzy (Krystiana Kaszy i Michała Mendery oraz debiutującego Pawła Kulejewskiego), oraz 5 obrońców (Wencel, Fila, Romanowski, Gawenda i Pękała) wzbudzała podziw kibiców na trybunach a i zawodników drużyn przeciwnych. Poukładana gra w defensywie pozwalała nam szybko przechodzić z obrony do ataku, dlatego stwarzaliśmy sobie wiele sytuacji strzeleckich. Gdyby tylko 1/3 ich została wykorzystana nie mieli byśmy na koncie 44 bramek tylko blisko 100. Należy się cieszyć z tego co jest a nad skutecznością będziemy pracowali w zimie. Gwarancje na dużo bramek dają nam napastnicy Daniel Gondek, Dawid Gadomski i Kamil Gondek, który końcówkę miał piorunującą jeżeli chodzi o zdobycze bramkowe. 

Pozycja lidera i plany na zimę:

Po zakończeniu I rundy z 28 punktami jesteśmy liderem, mając 3 punkty przewagi nad Jastrząb Bielszowice i 4 nad Strażakiem Mikołów, głównymi pretendentami do awansu. Włączamy się do tej rywalizacji ale z dużym dystansem i pokorą. Nic na siłę, nasi młodzi chłopcy dają gwarancję na dobrą grę przy Łagiewnickiej 80 na wiele lat. Mimo, że końcówka sezonu była lepsza dla tych trochę starszych to młodzież ma od kogo uczyć się gry. Po rozgrywkach rozegraliśmy jeszcze trzy sparingi a właściwie 4, w meczach z Hetmanem Katowice  i AKS Wyzwolenie juniorzy starsi zagrali zawodnicy grający mało w meczach ligowych lub leczący wcześniej kontuzję – dwie wygrane po 5 – 0 trzeba przyjąć z radością. Dwa Kolejne to już  z drużynami, które miały pokazać jaka jest siła Naprzodu. Pierwszy z MKS Radziejów – Popielów (lider rybnickiej A –klasy) zakończył się naszą wygraną 5-3 a powinien znacznie wyżej. Prowadziliśmy już 5-1 i gdy boisko opuścili Dariusz Gaszi, Marek Świerczyna czy Adam Wencel a w ataku biegał 15 letni Patryk Kostrzewa, nie można mieć do chłopaków pretensji o stracone bramki.

Drugi to sparing z Spartą Katowice (klasa okręgowa) nasza wygrana nie podlegała dyskusji, również mogliśmy pokusić się o zdobycie wiele bramek, skończyło się na wyniku 2-0. Był to mecz, w którym pokazaliśmy trochę fajnej piłki, kilka akcji musiało się spodobać kibicom podobnie jak z Radziejowem bardzo dobrze grali defensorzy a najlepszym piłkarzem był Kamil Godnek. Mecz ten pokazał, że z drużynami grającymi otwartą piłkę jest nam łatwiej, i tym optymizmem wchodzimy w okres zimowy, który postaramy się maksymalnie wykorzystać. Rozpoczynając przygotowania z tą samą kadrą możemy tylko podwyższyć poziom swojej gry, niczego tej drużynie nie brakowało w przeszłości jak doświadczenia. Dzisiaj sytuacja jest klarowna, zawodnicy wiedzą czego od nich oczekuje, na jakiej pozycji ich widzę i z kim będą rywalizować o miejsce w składzie. Zdrowa rywalizacją może tylko nam pomóc, nie zamykamy się jednak w tej kadrze, jeżeli pojawi się godny zainteresowania zawodnik na pewno rozważę jego grę w naszej drużynie. Przygotowania do drugiej rundy również ulegną zmianie, poza treningami typowo piłkarskim wzbogacimy zajęcia o aerobic, siłownię oraz treningi biegowe (tutaj już mamy zapewnionego trenera, który będzie prowadził te zajęcia). A więc nic więcej nie pozostało zawodnikom jak chęci do ciężkiej pracy i zbieranie owoców poprzez kolejne mecze ligowe, tak by pełny ich kosz wysypał się w czerwcu, kiedy po wielu wielu latach znów będziemy świętować awans do klasy okręgowej.

--

Rozpoczynamy podsumowanie I rundy sezonu 2014/15:

Pierwsza cześć podsumowania, obejmuje suche fakty, same liczby:

Druga część poświęcona będzie na analizę poszczególnych meczów, 

Trzecia na analizę gry poszczególnych formacji oraz zawodników

i IV ocena rudny w oczach samych piłkarzy, zapraszamy do odwiedzania

naszej strony.

 I drużyny Naprzodu w 13 zespołowej lidze Naprzód po l rundzie jest

na I miejscu gwarantującym 

oczywiście awans do klasy Okręgowej. Naprzód rozegrał 5 spotkań u siebie

i aż 7 na wyjeździe. Odniósł 9 zwycięstw, 1 zremisował i 2 razy zszedł

z boiska pokonany (kolejki 4 i 5), po tych porażkach do zakończenia rundy

nie schodzili z boiska z opuszczonymi głowami. 

W 4 meczach Orły zachowały czyste konto, jednocześnie strzelając w 11 kolejach

(tylko z Uranią nie zdobyli gola).  Na własnym stadionie jak i na wyjeździe zanotowali 

po jednej porażce. Zawodnicy Naprzodu zanotowali jednocześnie serię 5 kolejnych 

wygranych meczów,  w których zanotowali bilans bramkowy 26 - 7. 

 

ASK Mikołów – Naprzód Lipiny 1- 5

Bramki:

2. Artur Pękała, 2 Daniel Gondek, 1 Dariusz Gaszi

 

Naprzód Lipiny – Strażak Mikołów 8-0

Bramki:

2 Daniel Gondek, 2 Kamil Gondek, Dariusz Gaszi, Krystian Kasza k., Robert Pleszak k. , Adrian Romanowski

 

FC Katowice – Naprzód Lipiny 0-2

Bramki:

1 Dariusz Gaszi, Dawid Gadomski

 

Naprzód Lipiny – Jastrząb Bielszowice 1-3

Bramki:

Dariusz Gaszi

 

Kolejarz Katowice – Naprzód Lipiny 3-1

Bramki:

Daniel Gondek

 

UKS Szopienice – Naprzód Lipiny 2- 9

Bramki:

5 Kamil Gondek, 1 Robert Kuza, Marek Świerczyna, Artur Pękała, Daniel Gondek

 

Naprzód Lipiny – Stadion Śl. Chorzów 3-2

Bramki:

2 Dariusz Gaszi 1k., 1 Kamil Gondek

 

Śląsk Świętochłowice – Naprzód Lipiny 1-3

Bramki:

1 Adam Ociepka, Dariusz Gaszi 1k., Mateusz Kozik

 

Siemianowiczanka Siemianowice – Naprzód Lipiny 1-5

Bramki:

1 Daniel Gondek, Adam Ociepka, Adrian Romanowski, Robert Pleszak, Roman Gawenda

 

Naprzód Lipiny – Hetman 22 Katowice 6-1

Bramki:

4 Kamil Gondek, 2 Dawid Gadomski

 

Urania Ruda Śląska – Naprzód Lipiny 0-0

 

Naprzód Lipiny – Pogoń Nowy Bytom 1-0

Bramki:

Dariusz Gaszi

 

Podsumowanie:

12 meczów 28 punktów, 9 wygranych, 1 remis i 2 porażki bramki 44 – 14

Strzelcy:

Kamil Gondek – 12

Dariusz Gaszi – 8

Daniel Gondek – 7

Adrian Romanowski – 3

Artur Pękała - 3

Adam Ociepka – 2

Dawid Gadomski – 2

Robert Kuza -1

Marek Świerczyna  - 1

Krystian Kasza – 1

Mateusz Kozik – 1

 

Roman Gawenda - 1


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [505]
 

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Zegar

Reklama

Losowa galeria

Nowa galeria
Ładowanie...

Kalendarium

10

12-2019

wtorek

11

12-2019

środa

12

12-2019

czwartek

13

12-2019

piątek

14

12-2019

sobota

15

12-2019

niedziela

16

12-2019

pon.