dzisiaj: 133, wczoraj: 557
ogółem: 1 266 012

Zwycięstwo na zakończenie sezonu!

• autor: bobel1983, 2010-06-20 14:02

Po bardzo zaciętym i obfitującym w kontrowersje i kartki meczu Naprzód pokonuje Orła Mokre 4:2 (3:1). Naprzód godnie pożegnał mijający sezon 2009/10 i zajął ostatecznie 7 miejsce z 36 punktami w A klasie. W składzie Naprzodu zabrakło dziś dwóch kontuzjowanych Łukasza Ploszczycy i Mirka Sowińskiego i pauzującego za czerwoną kartkę Romana Gawendy. Do drużyny za to  wrócił Patryk Bochnia który z powodów zawodowych ostatni raz wystąpił w meczu ligowym z 1.FC Katowice. Więcej poniżej:

Goście większą część spotkania spędzili na połowie Naprzodu stwarzając sobie co kilka minut okazje do zdobycia bramki. Na szczęście dla gospodarzy Orzeł miał dziś problemy ze skutecznością ale i bramkarz Naprzodu kilkakrotnie ratował swój zespól od utraty bramek! Goście w ok. 25 min objęli prowadzenie po ładnej akcji prawą stroną i biernej postawie obrońców. Wyrównanie nastąpiło 40 sekund później za sprawą Roberta Serka który dostał idealną piłkę z prawego skrzydła. Prowadzenie gospodarzom w 30min. daje Łukasz Grzesik który z 6 metrów nie daje szans bramkarzowi Orła. W 35min. prawą stroną w pole karne wchodzi Ł.Grzesik który jest faulowany przed polem karnym. Sędzia po naradzie z liniowym pokazuje na "wapno"!!! Wtedy zaczęły się kłótnie całego zespołu gości z sędzią głównym (nic dziwnego). W wyniku czego jeden zawodnik w ciągu paru sekund ujrzał dwie żółte kartki i musiał opuścić boisko. Strzał R.Serka z "11" na słupek paruje bramkarz Orła lecz przy dobitce Patryka Bochni nie ma już nic do powiedzenia. Do przerwy niespodziewane wysokie prowadzenie Naprzodu 3:1!!!

Po zmianie stron goście jeszcze bardzie nacierali na bramkę Naprzodu. Bramkę kontaktową Orzeł zdobywa po zamieszaniu w polu karnym i strzale w długi róg bramki Naprzodu. Odpowiedz gospodarzy nastąpiła 10min. później. Dawid Bigos przejął piłkę w środku boiska zagrał do Ł.Grzesika a ten zagrał do R.Serka który mija bramkarza i z ostrego kąta strzela na 4:2!!! Goście do końca nacierali na bramkę gospodarzy stwarzając sobie kilka znakomitych sytuacji lecz na przeszkodzie do zdobycia gola stawał bramkarz Naprzodu lub sama skuteczność gości. W końcówce meczu drugą żółtą kartkę a w efekcie czerwoną otrzymał kapitan Naprzodu Adam Wencel i obie drużyny kończyły mecz w "10". Wynik do końca meczu nie uległ zmianie i Naprzód pokonuje faworyzowanego Orła 4:2!!!

Skład Naprzodu: Antoniak (Dziemiera 88min.) - Fila, Kopyciok, Pękała, Wencel - Serek,                Świerczyna,Sitko, Ślęzok - Bochnia (Bigos 70min.), Grzesik

Bramki:Serek x2, Grzesik, Bochnia

W czasie przerwy w rozgrywkach ligowych na stadionie Naprzodu Lipiny mają rozpocząć się prace związane z montażem sztucznego oświetlenia i nowej murawy!!!