ŚKS Naprzód Lipiny - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 14 gości

dzisiaj: 235, wczoraj: 339
ogółem: 1 395 117

statystyki szczegółowe

Buttony

Aktualności

Naprzód w TVS-ie!!!

  • autor: bobel1983, 2010-07-22 20:40
 
 

Lipne oświetlenie na świętochłowickim stadionie

To inwestycja, której ze świecą można szukać w okręgowej klasie piłkarskich rozgrywek na Śląsku. Naprzód Lipiny, drużyna ze Świętochłowic, doczekała się nowoczesnego oświetlenia. Blask jupiterów trochę jednak przygasł po tym, kiedy okazało się, że maszty z oświetleniem stoją po prostu na murawie. Teraz bramki i wszystkie linie trzeba będzie przesuwać, żeby na wyremontowanym stadionie dało się w ogóle grać.

Link do reportażu w telewizji SILESIA  http://www.tvs.pl/informacje/27091/

Więcej poniżej:

Stadion w Świętochłowicach ma nowe oświetlenie. Problem jednak w tym, że słupy postawiono wprost na murawie. Oznacza to, że zawodnicy Naprzodu Lipiny w świetle jupiterów mogą jedynie grzać ławę.

- W tej chwili nie możemy grać na tym boisku. Musimy je przesunąć o 3 metry w kierunku trybuny i parkanu, bo linia boczna z tamtej strony jest zupełnie na samych słupach - wyjaśnia Rainhard Piontek, prezes Naprzodu Lipiny. A to śmiertelne zagrożenie dla zawodników ze śląskiej okręgówki.

Na murawie świętochłowickiego stadionu pojawili się więc eksperci, którzy muszą na nowo wykroić boisko tak, by z każdej strony po prostu się zgadzało.

- To jest chyba jakaś kpina ze strony projektanta, bo któż mógł zaprojektować takie coś na boisku sportowym - oburza się Piotr Jojko, trener zespołów młodzieżowych w Świętochłowicach.

Choć może dla niektórych takie wykonanie może wołać o pomstę do nieba, to według projektantów za wcześnie, by mieszać ich za to z błotem. - Po prostu było założenie, że stadion i w ogóle te obiekty, które są na Lipinach będą używane od świtu do zmroku albo jeszcze dłużnej, i z tego to właśnie powstał pomysł, żeby to oświetlenie tam zaprojektować - tłumaczy Andrzej Basiński, projektant z Przedsiębiorstwa Poltor.

- Można był to inaczej zrobić. No ale to już nie moja działka w tym. Wykonawca wykonał zgodnie z projektem, a według mnie to jest źle - podkreśla prezes Naprzodu Lipiny. Co gorsza jeszcze długo nie będzie lepiej.

Jednak władze miasta, które finansują trwającą od czterech lat modernizacje stadionu obiecują lepsze czasy. - Myślę, że za rok, najwyżej dwa, jak będzie całościowy remont tego obiektu zakończony, wtedy na pewno wszyscy będziemy z tego zadowoleni - zapewnia Roman Penkała ze świętochłowickiego magistratu. A na razie trzeba po prostu uważać, żeby nie wpadać słupy.


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [479]
 

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Zegar

Reklama

Losowa galeria

Turniej Orlik
Ładowanie...

Kalendarium

09

12-2019

pon.

10

12-2019

wtorek

11

12-2019

środa

12

12-2019

czwartek

13

12-2019

piątek

14

12-2019

sobota

15

12-2019

niedziela